Nehéz helyzetbe került a női vízilabda-válogatott

2015. július 28. 19:46

Második mérkőzését is elvesztette a női vízilabda válogatott a kazanyi vizes világbajnokságon, ezúttal a házigazda oroszoktól kaptak ki 13-11-re.

A magyar női vízilabda-válogatott 13-11-re kikapott kedden a házigazda orosz csapattól a kazanyi vizes világbajnokság második fordulójában. Csaknem háromezer lelkes hazai szurkoló előtt 3-0-ra elhúzott a magyar csapat az első negyedben. A második játékrészben 4-1 után 5-4-re, majd 6-5-re felzárkóztak az oroszok. A nagyszünet után 9-6-ra, majd 10-7-re ellépett a Merész András irányította magyar együttes. A zárórészben is 11-9-re még vezettek, utána viszont négy orosz gól következett, így 13-11-es hazai siker lett a vége.

A magyar együttes – amely a vasárnapi csoportnyitó meccsen egygólos vereséget szenvedett a kínaiaktól – csütörtökön a franciákkal találkozik. A csoport győztese automatikusan a nyolc közé jut, míg a második és a harmadik keresztbe játszik a negyeddöntőbe kerülésért.

Összesen 28 komment

balbako_
2015. július 29. 07:35
Végig vezetni és utána 5 gólt kapni zsinórban....
KannibálTatárÚr
2015. július 28. 23:34
Nem probléma. Ott van nem messze Szibéria...
alex44
2015. július 28. 20:58
Sajnos ez a hajó elment, már a bronz is csak hatalmas szerencsével szerezhető meg esetleg keresztbeverésekkel a csoportban de erre bazírozni felesleges, sok esélyünk már nincs még a harmadik helyre sem ,lehet hogy károgásnak tűnik de most sajnos ez a realitás.Na mindegy talán a férfi vizisek szebb eredményeket fognak felmutatni az úszókkal együtt.
Drágha Márió
2015. július 28. 20:29
Nem érdekel a női vízilabda,még akkor sem,ha magyar lányok játszanak.Szerintem a vízipóló a focihoz és a kézilabdához hasonlóan nem nőknek való csapatsportág,sokkal inkább az a (strand)röplabda és a kosárlabda,mert ezekben nincs test-test elleni küzdelem.Rossz nézni,amikor például egy kézilabda meccsen két nő üti-karmolja egymást...