Kár érte: Magyarország – Portugália 0-3

2021. június 15. 17:37

Egy 84. percig kiegyenlített küzdelem után, Rafa Silva és Cristiano Ronaldo góljai döntötték el a mérkőzést. Tudósításunk.

Vámos Tamás tudósítása a Mandineren.

Köszöntjük kedves olvasóinkat!

Fogadják szeretettel a MandínerSport első élő tudósítását.

A Magyarország - Portugália Európa-bajnoki mérkőzés 18.00 órakor kezdődik, a két csapat összeállítása a következő:

MAGYARORSZÁG: Gulácsi – Botka, Orbán, Szalai A. – Lovrencsics G., Nagy Á., Kleinheisler, Schäfer, Fiola – Szalai Á., Sallai. Szövetségi kapitány:    Marco Rossi

PORTUGÁLIA: Rui Patrício – Nélson Semedo, Pepe, Rúben Dias, Guerreiro – Danilo Pereira, William Carvalho, Bruno Fernandes – Bernardo Silva, C. Ronaldo, Jota. Szövetségi kapitány:   Fernando Santos

A mérkőzést az egyik legrutinosabb európai játékvezető, a török Cüneyt Cakir vezeti.

Először a két ország Himnuszát hallgathatjuk.

Marco Rossi és Willi Orbán is a 68 ezer nézővel együtt énekel.

A magyar válogatott kezdi a mérkőzést.

1. perc Sallai Rolandé az első szabálytalanság: Pepét sodorja el a félpályánál.

5. perc Jota éles lövését védi látványosan Gulácsi. Jön az első szöglet.

6. perc. Pepe megoldotta: mi jövünk szabadrúgással.

8. perc Sallai kilép, gyanús körülmények között elesik, a török széttárja a kezét, semmi.

9. perc A második Jota-helyzet: ennél jobb ne legyen. A labda magasan kapu fölé száll.

15. perc. Meddő portugál fölény, lelkesen védekezünk, a közönség élvezi a meccset!

16. perc. Fiola és Semedo fájdalmas ütközése, a portugáloké a labda

Eddig hat szabálytalanság a meccsen, nem sok.

19. perc Pepe indítása Ronaldót lesen találja, de biztos, ami biztos Gula védi.

21. perc Végre egy magyar szabadrúgás: Danilo lökte fel Szalai Ádámot. Mégis van Cakirnál síp!

23. perc Szöglet: nagy fejpárbaj után már nem a magyar 16-oson belül a labda

A labdabirtoklás eddig 66%-34% - nem a mi javunkra.

27. perc. Kleinheislser elveszti a labdát, CR7 beindul, Jotát indítja, Willi Orbán szenzációsan szerel!

29. perc Egyre nagyobb fölénybe kerülnek a portugálok, most éppen egy szöglet jön. Szerencsére megússzuk, mi dobunk.

30. perc Berenardo Silva beívelését a félelmetes rugókkal rendelkező Ronaldo is alig éri el.

34. perc Egy kicsit nálunk a labda, végül Lovrencsicsről megy ki a labda, úgy hogy "belenézett" a játékszerbe.

36. perc Schäfer és Szalai Ádám bolondítja kicsit a luzitánokat, szabadrúgás, jöjjön egy jó beadás! Szalai Ádám remek fejese középre megy, a 2016-os Eb legjobb kapusa, Rui Patrício biztosan fogja

38. perc Rúben Dias felrúgja Kleinheislert, villan a találkozó első sárga lapja

40. perc Semedo beadása után Jota lövését védi nagy bravúrral Gulácsi.

43. perc Addig, addig ügyetlenkedtünk az oldalvonal mellett, míg a labda bekerül a kapunk elé, megköszönhetjük Ronaldónak, hogy a kapu fölé vágta!

45. perc Vége a rendes játékidőnek, Cakir csupán egy percet hosszabbít

Vége az első félidőnek, a portugálok mezőnyfölényben játszanak, de a szívét, lelkét kitevő magyar válogatott ellen nem sokszor kerültek helyzetbe. A mérkőzés állása 0-0, lesz mit megbeszélni és kipihenni az öltözőben.

KEZDŐDIK A MÁSODIK FÉLIDŐ!

47. perc A portugálok letámadnak, máris egy szöglettel jönnek. Pepe veszélyes fejesét Gulácsi nagy bravúrral védi.

50. perc Schäfer, Sallai, Schäfer összjáték után Szalai Ádám elé kerül a labda, ő gondol egy merészet rásuhintja, Rui Patrício biztosan védi a lövést. De legalább egy biztató kísérlet volt!

54. perc Addig addig kavargatunk, amíg Kleinheisler passza után Sallai elé kerül a labda, akit a kaputól 20 méterre Rúben Dias elegánsan arcon csap. Cakir barátunk nagyvonalúan továbbot int. Hááááát....

57. perc Kleinheisler, Sallai összjáték után Roland lő, Rui Patrício sajnos túl jó kapus, és véd. Pedig a labda még meg is pattan, de nem okoz gondot.

58. perc Cakir játékvezető Rúben Diasnak és Szalai Ádámnak tart kis előadást a sportszerű játék alapelemeiről.

61. perc Nagyon belelendültünk, helyzeteink vannak, Kleinheisler el kezdett futballozni, Sallai helyzeteket alakít ki, Nagy Ádám jól cselez, de nehogy elfáradjunk. A hosszabbítással együtt még több mint fél óra hátra van.

65. perc Fölénybe kerülnek a portugálok William Carvalho cselezget, szöglet. De előtte Schäfer András helyett Loic Nego játszik.

Szöglet után szöglet, az ötödik portugál sarokrúgás is olyan, mint a többi: eredménytelen. A Jóisten tartsa meg jó szokásukat! :)

68. perc Bruno Fenandes unja meg a tétlenséget. Jó huszonötről rásuhintja, Gulácsi szögletre üti a labdát. A hatodik korner is az előzőek nyomdokain

70. perc Egy lecsorgó labdát Sallai megpróbál kapura lőni, lecsúszik a lövés.

71. perc Bernando Silva helyett Rafa Silva a portugáloknál

73. perc Lendületes magyar támadások: Lovrencsics beadását Szalai Attila fejeli kapura, majd Kleinheisler beadását védi a portugál kapus.

75. perc Szalai Ádám kedvet kap a bombázáshoz: ezúttal egy pattogó labdát lő rá, ezúttal Patríciónak semmi dolga nem akadt.

76. perc Cristiano Ronaldo leglátványosabb jelenete a második játékrészben: tapsikolva büntetőt reklamál. A VAR nem ad helyet a kérvénynek.

78. perc Sallai Roland helyett Schön Szabolcs, Kleinheisler László helyett Sigér Dávid lép a gyepre.

80. perc. Felrobban a stadion: Schön Szabolcs gólt lőőőőő! Ám a videóbíró három és fél másodperc múlva lehűti a 68 ezer magyar szurkolót: az MTK volt játékosa valóban lesről volt eredményes. Nego reklamál, sárga lap.

84. perc Egy Szalai Attiláról levágódó lövés Guerreiro elé pattan, és kapura lő. A labda megpattan Orbánon, Gulácsi tehetetlen. 1-0 Portugáliának.

87. perc. Ajjjaj! Büntető a portugáloknak. Rafa Silvát Orbán felrúgja egy sárga lapért, C. Ronaldo nem kegyelmez. Ezzel az Eb-k legeredményesebb játékosa lesz a 36 éves klasszis. Magyarország - Portugália 0-2.

90+2. perc És a kegyelemdöfés: Rafa Silva és CR7 addig csiki-csukizik a tizenhatosunkon belül, amíg Cristiano - Gulácsit is kicselezve - a második gólját szerzi. Magyarország - Portugália 0-3.

A mérkőzés véget ért.

Köszönjük, hogy velünk tartottak! Összefoglalónkat a mérkőzésről ide kattintva olvashatják.

Nyitókép: MTI/Kovács Tamás

Összesen 313 komment

zakar zoltán béla
2021. június 15. 22:33
A bíró szar volt: -Minimum egy portugált már az 1. félidőben ki kellett volna állítania. Legalább 10-15 esetben fordítva ítélt a mieink kárára. A 3. gól les volt! Schön remek futballista! Kár azért a 70-90 cm-ért! Ronaldo egy bulvár pojáca. A portugálok jobbak voltak, de..............!!!!!!!!!!!!!!!!
misi53
2021. június 15. 21:01
Volt olyan, hogy a népstadionban magyar szovjet meccsen a buzgó elvtársak az oroszoknak drukkoltak! Másnap reggel elmagyarázták a melósoknak, hogy ugye milyen felsőbbrendű a szovjet sport
geyza1947
2021. június 15. 20:34
Maradjunk annyiban, hogy amikor egy csapat 10 perc alatt három gólt vág be a másik hálójába, az a csapat egy klasszis, és aki kapta az egy szar csapat ! Ennyi. Lehet okoskodni, de ezek a tények !
Gullwing
2021. június 15. 20:25
Egy potyagól, egy olyan tizenegyes amit nem minden helyzetben fúj be a bíró, a harmadik meg lesgól. Kár.