Az önbecsülésünkért is játsszunk! - Anglia – Magyarország 1-1 – ÉLŐ KÖZVETÍTÉS

2021. október 12. 20:40

Írta: Vámos Tamás
Az Albánia elleni dupla vereség után elúszott a titkon remélt vb-szereplés, így a magyar válogatott számára nincs más feladat: felállni a padlóról. Vajon sikerül?

Az Évszázad mérkőzése, az 1953. november 25-én lejátszott 6:3, majd a budapesti visszavágón aratott fényes diadal (7:1) óta mindössze egyszer, az 1962-es chilei világbajnokságon győztük le az angol válogatottat (2:1).

Azóta nem kevesebb, mint 14 mérkőzést játszottunk velük, és két barátságos találkozó budapesti döntetlenjén kívül csak vereséget szenvedtünk ellenük!

S ahogy ilyenkor lenni szokott, a külső körülmények sem nekünk kedveznek: míg az angolok kulcsjátékosai rápihentek a kulcsfontosságú találkozóra (Andorrában Gareth Southgate pihentette – többek között - Harry Kane-t, Kyle Walkert, Raheem Sterlinget és Jack Grealish-t), addig nálunk Willi Orbánt az MLSZ visszaengedte az RB Leipzighez, Botka Endre sárgalapos eltiltás, míg Dibusz Dénes és Kleinheisler László sérülés miatt nem állhat Marco Rossi rendelkezésére.

S ahogy Sothgate mester említette, azért sem vehetik félvállról a mérkőzést, mert ha szerencsésen állnak össze a csillagok, már Magyarország legyőzése után kijuthat a katari világbajnokságra. Az angolok szövetségi kapitánya már Budapesten is sportszerűen nyilatkozott rólunk, és ez nem változott a mai mérkőzés előtt sem. Southgate a következőket mondta el:

- A magyar válogatott a nyári Európa-bajnokságon (szurkolói támogatásával) óriási hittel és annál nagyobb lelkesedéssel játszott, de ez jellemző volt rájuk a 2016-os Eb-n is. A nyári kontinensviadal óta sok minden változott, de bármennyire mi vagyunk az esélyesek, minden tiszteletet meg kell adnunk az ellenfélnek.

Marco Rossi szokás szerint őszintén beszélt az érzéseiről:

- Sajnos most nem a legjobb adottságokkal érkeztünk a Wembleybe, de igyekszünk a legjobb teljesítményt nyújtani. A legnagyobb változás a védelmünkben van, különböző okok miatt három olyan futballistánk is hiányzik ebből a csapatrészből, akik az Eb-n a kulcsembereink voltak. Korábban is játszottunk topcsapatok ellen, és sikerült a helytállás, most a leglényegesebb, hogy minimum 90-95 százalékban szervezettek legyünk.

A két válogatott a következő összeállításban kezdi a világbajnoki selejtezőt:

Anglia: Pickford – Walker, Stones, Mings, Shaw – Rice, Foden, Mount – Sterling, Grealish – Kane.
Magyarország: Gulácsi – Kecskés, Lang, Szalai A. – Nego, Nagy Á., Szoboszlai, Schäfer, Nagy Zs. – Schön, Sallai.

Köszöntjük kedves olvasóinkat! Kövessék figyelemmel élő közvetítésünket – percről percre!

1. perc A játékvezető a spanyol Alejandro Hernandez lesz, és miután a hazaiak leguggoltak, a mieink pedig a mezükön lévő "Respect" feliratra mutattak, a kezdőrúgás gyanánt Sallai Roland pöckölte Szoboszlai Dominikhoz a labdát.

3. perc Nem kis meglepetésre, eddig szinte csak az angol térfélen pattog a labda.

7. perc Grealish - Kecskés párharc a tizenhatosunknál. Hála Isten az első csatát a Nyizsnyij Novgorod játékosa nyeri.

9. perc Grealish-Shaw összjáték után a berobbannó Kane elől Nagy Zsolt ment szögletre. A beívelésből semmi nem lesz, ugyanis Kane szabálytalankodik Langgal szemben. Szabadrúgás kifelé!

14. perc Az első magyar helyzetecske: Szoboszlai beadását Sallai bombázza fölé.

20. perc A magyar válogatott biztató játékát látva felcsendül a Wembley lelátójáról a "Ria! Ria!, Hungááária!"

24. perc Luke Shaw felszabadítás közben eltalálja Loic Nego fejét az angolok 16-osán belül. Tizenegyes! Sallai Roland magabiztosan értékesíti a lehetőséget, Pickford mellett a kapu közepébe lő! Anglia - Magyarország 0-1!!!!

Sallai Roland magabiztosan értékesítette a büntetőt Fotó: MTI/Kovács Tamás

35. perc Mount - Shaw - Mount összjáték után szabadrúgás az angoloknak. A beívelést követően Nego szögletre ment. A korner után Gulácsi kiüti a labdát, Scäfer bedobásra ment. Meleg volt a pite!

37. perc Angol szabadrúgás ezúttal a jobb oldalról: a beívelés után az előrehúzódó Stones lövi közelről a labdát a kapunkba... Anglia - Magyarország 1-1! A Manchester City játékosa harmadik gólját lövi a nemzeti csapatban. Érdekesség: a 2018-as világbajnokságon a Panama elleni 6-1-es győzelem alkalmával tudott duplázni.

42. perc Szinte ugyanarról a helyről jutnak szabadrúgáshoz a britek, mint az egyenlitő góljuk előtt. Foden beívelését ezúttal magabiztosasn húzza le Gulácsi.

45. perc Grealish húz el Nego mellett, a Mol Fehérvár játékosa szerel, Shaw szögletét Kecskés fejeli ki.

45+1. perc A félidő zárásaként Stearling bombáz kapura, lövését nagy bravúrral védi Gulácsi!

Lehet szünetre menni!

49. perc Két angol szöglettel kezdődik a második játékrész: semmi!

52. perc Schön lódul meg a félpályánál, Sallaihoz passzol, magyar szöglet. Szoboszlai lapos belövése után nem alakul ki magyar helyzet, de nálunk marad a labda. Nem sokáig.

55. perc Sterling beívelése után alakul ki riadalom a tizenhatosunkon belül, de Kecskés és Nagy Zsolt együttesen ment a berobbanó támadók elől.

57. perc Harry Kane 20 méterről próbálkozik, kísérlete csemege Gulácsinak.

62. perc. Két angol szöglet köbvetkezik. A másodikat követően Stones majdnem eljátssza azt, amit Panama ellen: kis híján megszerzi újabb gólját, Kecskés szorításában a fejese éppen hogy mellé száll.

67. perc Angol fölény - szerencsére meddő...

68. perc A rendkívül keményen játszó Shaw kezébe szalad bele Szoboszlai, szerencsére nem komoly a sérülés. És cserélünk is: Schön Szabolcs helyett Holender Filip játszik. Fel támadásra!

70. perc Lang Ádám szokásos hibája a válogatottban: labdavesztése után Kane Sterlinget ugratja ki, Gulácsi testi épségét sem kímélve ment!

72. perc Szoboszlai beadása után Holender elől Walker szögletre rúgja a labdát, Domimnik lágy beívelése eredménytelen, a támadás végén Schäfer beívelését Pickford húzza le.

79. perc Sallai Roland és Schäfer András helyett Vécsei Bálint és Hahn János az új fiú a magyar válogatottban.

84. perc Nagy Zsolt az angol 16-oson belül szerel, Holender picit elhamarkodottan teker a kapu fölé. Nagy helyzet volt - vajon lesz még ilyen lehetőségünk?!

89. perc Mount beívelését nagy bravúrral üti ki Gulácsi.

4 perc hosszabbítás - bírjuk ki!

90+2. Tőlük várjuk a csodát: Szoboszlai és Nego helyett Bolla Bendegúz és Nikolics Nemanja lép a Wembley szent gyepére.

90+3. Watkins lövését védi Gulácsi, majd nem sokkal ezután ütköznek, az RB Leipzig kapusa a térdét fájlalva földre rogy. A fájdalomra a legjobb gyógyír - vége a mérkőzésnek!

Gulácsi a testi épségét sem kímélte Fotó: MTI/Kovács Tamás

Sokan féltettük az enyhén szólva sem a legerősebb összeállításában pályára lépő magyar válogatottat, hiszen két olyan súlyos pofon után, amelyet Albánia bevitt nekünk, nem sok csapat lett volna képes felállni a padlóról.

A soha nem látott összeállításban pályára lépő magyar válogatott hihetetlen akarással, rendkívül szervezetten játszott,

és valljuk be: a szerencse is mellénk állt, hiszen Luke Shaw teljesen véletlenül rúgta fejbe Loic Negót, de hát a vétlen szabálytalanság is szabálytalanság,.

Ami rendkívül fontos: az angolok egyenlítő gólja után sem estünk össze, és majdnem egy órán keresztül álltuk a sarat, sőt helyzeteket is kialakítottunk. Finoman szólva is kétarcú a magyar válogatott: míg ebben az évben Lengyelországtól, a világbajnok Franciaországtól, a négyszeres világelső Németországtól és az Eb-ezüstérmes Angliától sem kaptunk ki, a világranglista 66. helyén álló Albánia ellen viszont kétszer is beleszaladtunk a nagy pofonba.

A vb-kijutásra már nincs esély, de a sporttörténelmi, Anglia elleni idegenbeli döntetlent követően (még sosem szereztünk egy pontot a brit oroszlán hazájában) újra önbizalommal telve verhetjük meg San Marinót (cseppet sem mellékesen: immár újra telt ház előtt!), s így akár a Lengyelország elleni idegenbeli mérkőzésen ismét egy akkora bravúrt érhetünk el, mint a Wembley-ben. Vagy akár még nagyobb szenzációt is okozhatunk...

Nyitókép: Jobb kezdésre nem is számíthattunk: magyar gól! Fotó: MTI/IKovács Tamás

Összesen 93 komment

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja.
Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi.

Egy tizi a hülye térdelők ellen.

Nekik lehet úgy tűnik - és nem is először a mai meccsen.

Szoboszlait nem értem miért ilyen gyenge.

A többi egész nézhető volt.

Teddy szomorúan le is vette az angol mezét.

Valami olyan érzésem van, hogy amikor egy régen sokkal gyengébb csapat ellen játszunk, akkor valahogyan nem veszik a meccset komolyan ( Albánia). Ha viszont egy erős csapat ellen kinéz egy méretes zakó, akkor mindenki, harcol, koncentrál, fegyelmezett és kevés egyéni hiba van. Nos ez történt ma.

Az elméletek néha sántítanak. Akkor úgy rémlik az első félidő kb. döntetlen volt, a másodikban megzavarodtak

Szoboszlai nyolc hónapig sérült volt és még nem nyerte vissza régi formáját. ( Különben, ha nincsen ki sem jutunk az EB-re.)