Győzelemmel búcsúzott válogatottunk a vb-től: Magyarország-Dél-Korea 35-28

2021. december 12. 18:54

Írta: Edvi László
Minden jó, ha jó a vége? Ezt nehéz eldönteni, mert a csapat nem teljesítette a kitűzött célt, a negyeddöntőbe jutást. Viszont a legnehezebb ágon a hat mérkőzéséből négyet megnyert. Ám azt a sorsolás pillanatában tudtuk, hogy Németország és Dánia közül valamelyiket le kell győzni a cél eléréséhez. Dánia ellen nem volt esély, a Németország elleni találkozón egygólos vereséget szenvedett a csapat. A búcsú viszont szép lett, ezzel a legjobb 12 között végez majd a magyar válogatott.

A legutóbbi világbajnokságon, 2019-ben a 14. helyen végzett válogatottunk. 2017-ben a 15, 2015-ben a 11. pozícióban zárt a csapat, míg

utoljára 2013-ban volt a legjobb nyolc között.

Akkor a 16 között egyeneskieséses rendszerben folytak a küzdelmek, és a nyolcaddöntőben 28-21-re győzött Magyarország az azóta nagyon megerősödött Spanyolországgal szemben. Majd a negyeddöntőben az akkor világbajnoki címet szerzett Brazíliától kapott ki két góllal. Hivatalosan a 8. helyen végzett. Most a mai győzelemmel csak egy kicsit végez hátrébb.

Ugyanis

a magyar válogatott 18-15-ös félidő után 35-28-ra győzte le Dél-Koreát.

Volt olyan, hogy aranyvasárnap harcolt egymással a magyar és a dél-koreai női kézilabda-válogatott. Talán sokan emlékeznek arra az 1995-ös bécsújhelyi mérkőzésre, amelyen az aranyérem sorsa dőlt el a vb-n. Talán néhányan ott is voltak ezen sorok olvasói közül az osztrák városban. Micsoda pozitív őrület volt azon a találkozón!

Most ezüstvasárnapon, és lényegesen kisebb tétért találkozott a két csapat. A csoport harmadik helyét döntötte el egymás között, de mivel a legjobb 24 után nem 16, hanem csak 8 válogatott folytathatta, így ez nem bírt komoly téttel.

Háfra Noémi az első félidőben hat lövésből hat gólt szerzett. Fotó: MTI/Illyés Tibor

Magyar góllal kezdődött a mérkőzés: Háfra Noémi betörésből szerzett előnyt. Mint utólag kiderült a magyar válogatott végig vezetve győzött. 0-0-át követően csak 6-6-nál volt döntetlen is, ezt követően fokozatosan lépett el ellenfelétől csapatunk. A 20. percben három góllal vezetett: 13-10. Ekkora volt a különbség a szünetben is: 18-15

A második félidőben remekül kezdett a csapat, és folyamatosan növelte előnyét.

Lukács Viktória szélről talált be: 21-16 a 34. percben.

Kácsor átlövésével: 22-16.

Márton Gréta szélről növelte hétgólossá a különbséget: 24-17.

Bordás Réka beállóból előbb nyolc-, majd kilencgólossá tette az előnyt a hatos vonalról: 27-18. Vagyis minden helyről eredményesek voltak a magyar játékosok, és ekkor már örömjátékot mutattak be!

Tíz perccel a vége előtt lett először tízgólos a különbség!

Kovács Anett góljával: 31-21. A hajrában már „nem akartak meghalni” a lányok a még több gólért, de így is héttel szereztek többet, mint az ázsiaiak.

Minden jó, ha jó a vége?

Golovin Vlagyimír, a magyar válogatott szövetségi kapitánya a spanyolországi női kézilabda-világbajnokság középdöntőjének harmadik, utolsó fordulójában játszott Magyarország - Koreai Köztársaság mérkőzésen 2021. december 12-én. Fotó: MTI/Illyés Tibor

Golovin Vlagyimír, szövetségi kapitány az M4 Sportnak a következőt nyilatkozta a lefújás után:

Nehezen indult a mai mérkőzés, de Háfra Noémi meccsben tartott minket az első félidőben. Tudtuk, hogy el fognak fáradni, ha nagyobb különbséggel vezetünk majd. Önbizalom és érzelmek nélkül nem lehet nyerni, ma egyikkel sem volt gond.

A célkitűzést, a legjobb nyolc közé jutást viszont nem sikerült elérni, így sikertelen a vb!

Az eredetileg elképzelt keretből kiesett irányító, kiesett hármas védő, de nem kell foglalkozni a hiányzókkal!  Akik itt voltak azokkal kellett teljesíteni.

Háfra Noémi, Tóth Eszter és Márton Gréta (b-j) a Magyarország - Koreai Köztársaság mérkőzésen. Fotó: MTI/Illyés Tibor

4. Szlovákia           0 pont

Márton Gréta az egész vb-n jó teljesítményt nyújtott szélről.  Fotó: MTI/Illyés Tibor

A csoportok első három helyezettjei a legjobb 24 között négy újabb csoportban folytatták a küzdelmeket. Az E és F jelű kvartettből a 3-as középdöntő csoport alakult ki. Ebből a hatcsapatos csoportból Dánia és Németország jutott a legjobb nyolc közé, ahol egyenes kieséses rendszerben mérkőznek a válogatottak az érmekért.

A legjobb nyolc között már hat ország biztosította a helyét:

Franciaország, Dánia, Németország, Spanyolország, Brazília és az orosz válogatott.

A maradék két helyre Norvégia, Hollandia és Svédország közül kerül két ország. Ez hétfőn, a középszakasz zárónapján dől el.

Negyeddöntők: kedd és szerda

Elődöntők: péntek

Döntő és bronzmérkőzés: vasárnap

A nyitóképen:

Négy győzelemmel és két vereséggel fejezte be Magyarország a világbajnokságot. MTI/Illyés Tibor