Egy apró lépés választotta el kézilabda-válogatottunkat a negyeddöntőtől
A mostani szövetségi kapitány, a Szovjetunióban született, de már majdnem harminc éve hazánkban élő Golovin Vlagyimir vezetésével a közelmúltban Európa-, és világbajnoki címet nyert korosztályos csapatunk. Ebből logikusan következne, hogy amint "nagy lányokká válnak" a tinédzserként legyőzötteknél a felnőttek között is jobbak lesznek. Ez így is lehet, ha majd csak a korosztályuk tagjaival találkoznak. Ám ne feledjük, hogy most még másoknál csak néhányan épülnek be a „nagy öregek” közé, vagyis a korosztályos Eb-n, vb-n játszók sok válogatottban kiegészítő emberek!
Továbbá akkor is tökéletes, ha arra gondolunk, hogy két gólon múlt a nyolc közé jutás. Az egyetlen háromesélyes mérkőzésünkön. Mert a többi eredménye előre borítékolható volt a hatból. Akárki akármit mond, a legjobb 32 között a legnehezebb négyesbe került a csapat. Az egyetlenbe, melybe csak európai csapat szerepelt. Az erőviszonyok kontinensünk irányába való jelentős eltolódására csak egy példa:
A 18-ik, Szlovákia azért nem, mert a mi csoportunkban volt. Vele kezdett csapatunk, és még érezhető volt a lámpaláz a játékosok többségén, de 10 perc jó teljesítmény elég volt a győzelemhez. A következő meccsen, Csehország ellen sem kellett több, és még rossz védekezéssel, és kapusbravúrok nélkül is nyugodt diadal született. Majd jött a Németország elleni találkozó, melyről a sorsolás pillanatában tudtuk, hogy mindent eldönt.
Itt azért álljunk meg egy szóra, mert akik jó sorsolást emlegettek, azok nyilván azért tették ezt, mert a második kalapból kihúzott válogatottunk az első kalapból Németországtól csak egy gyengébb csapatot kaphatott volna, Horvátországot. A többi hat erősebb volt. Ám az is tudott volt, hogy a csoportunkból továbbjutók annak a kvartettnek a tagjaival küzdenek a folytatásban, amelyben Dánia is van. Ellenük pedig időtlen idők óta nincs esélyünk, ha komoly a tét. Teljesen felesleges okoskodni (és természetesen bizonyíthatatlan is), de lehet, hogy Dániától csak Norvégia (esetleg Franciaország) lett volna rosszabb.
Ugyan senki nem mondta ki, de a magyar-német (még az első fázisban) gyakorlatilag nyolcaddöntő volt. 21 eladott labdánk volt azon a meccsen. Ha abból csak négy támadást végigviszünk, és kettőt góllal zárunk…
Így aztán hiába volt először jó a védekezés és a kapusteljesítmény (a kettő összefügg), az első félidő második felének a gólcsendje, és a hajrában a személyi változtatások lehetőségének minimumra csökkenése egygólos vereséget hozott. Meg az, hogy
, amikor kiélezett szituációban legalább harminc centit belépve talált a német játékos a kapunkba. Ezt a magyar edzők-kapitányok jelentős része a vereség elsőszámú forrásaként jelölte volna meg, Golovin nagyon szimpatikusan szóba sem hozta. Pedig egy ilyen momentumon sok múlik egy kiélezett találkozón!
A vereséggel gyakorlatilag elszállt az esély, és ezt követően jött három tükörsima mérkőzés: egy súlyos vereség, és két könnyed győzelem. Ez is bizonyítja, hogy a helyünk a világon kb. a 6. és a 14. hely között van. Ennek a közepén végeztünk, de ennek a szerethető csapatnak, ezzel a szimpatikus kapitánnyal lesznek ennél jobb eredményei is! Mert fiatal, és fejlődőképes.
A védekezés majd jobb lesz, és azzal párhuzamosan javul a kapusteljesítmény is. Ha a világ élvonalához akarunk csatlakozni, akkor viszont majd kapusbravúrok is kellenek. Ahogy azt az elmúlt évtizedek sikerei során megszoktuk, és most azért nem írok le egyetlen nevet sem, mert akik követik a sportágat pontosan tudják, kikről van szó. Ahogy beállós poszton is el kell érni az ezredforduló környéki szintre, bár ez a poszt világszerte nagyon átalakult. Továbbá nagyon hiányoztak a régen megszokott bombagólok átlövésből, persze ha nincs megfelelő balkezes a jobboldali posztra, akkor nagyon nehéz. Az viszont örömteli volt, hogy rossz napot kifogó átlövő nem „bombázgatott” össze-vissza, ami sokszor jellemző volt korábban válogatottunkra.
, ez több olyan variációs lehetőséget ad, amellyel a közeljövőben egy német válogatott szintjén lévő gárda verhető lesz.
Mert Németország a legjobb nyolc között már el is bukott, gyakorlatilag csak a mérkőzés első negyedében volt esélye Spanyolország ellen. A csoportunk másik továbbjutója, Dánia viszont elődöntős, Brazília legyőzésével.
Nagy meglepetések továbbra sincsenek a vb-n, és most már nem is lesznek. A címvédő Hollandia 9. helyét nem kell idesorolni, mert a három horrorisztikus találkozó után való kiesése „benne volt a pakliban”.
Sajnos meglepetést a magyar válogatott sem okozott, de a 10. pozíció most ettől a csapattól nem rossz. Csak az ezredforduló környékén már a női kézisekért rajongók talán kicsit csalódottak emiatt.
Ne legyenek!
A magyar válogatottat érintő mérkőzések a vb-n:
E csoport:
Németország- Csehország 31-21
Magyarország- Szlovákia 35-29
Németország- Szlovákia 36-22
Magyarország-Csehország 32-29
Csehország-Szlovákia 24-23
Németország- Magyarország 25-24
A csoport végeredménye:
1. Németország 6 pont
2. Magyarország 4 pont
3. Csehország 2 pont
4. Szlovákia 0 pont
A csoportok első három helyezettjei a legjobb 24 között négy újabb csoportban folytatták a küzdelmeket. Az E és F jelű kvartettből a 3-as középdöntő csoport alakult ki. Ebből a hatcsapatos csoportból Dánia és Németország jutott a legjobb nyolc közé, ahol egyenes kieséses rendszerben mérkőznek a válogatottak az érmekért.
A 3-as csoportba hozott eredmények:
Németország- Csehország 31-21
Magyarország-Csehország 32-29
Németország- Magyarország 25-24
Dél-Korea-Kongó 37-23
Dánia- Kongó 33-18
Dánia-Dél-Korea 35-23
Szerda:
Dél-Korea- Csehország 32-26
Németország- Kongó 29-18
Dánia-Magyarország 30-19
Péntek:
Németország- Dél-Korea 37-28
Magyarország- Kongó 30-22
Dánia-Csehország 29-14
Vasárnap:
Csehország-Kongó 24-21
Magyarország-Dél-Korea 35-28
Dánia- Németország 32-16
A csoport végeredménye:
1. Dánia 10 pont
2. Németország 8 pont
3. Magyarország 6 pont
4. Dél-Korea 4 pont
5. Csehország 2 pont
6. Kongó 0 pont
Negyeddöntők:
Spanyolország- Németország 26-21
Dánia-Brazília 30-25
Norvégia- Orosz válogatott
Franciaország-Svédország
Elődöntők: péntek
Döntő és bronzmérkőzés: vasárnap
A nyitóképen: A magyar válogatott játékosai ünnepelnek, miután 32-29-re győztek Csehország ellen a spanyolországi női kézilabda-világbajnokság E csoportjának második fordulójában játszott mérkőzésen a llíriai sportcsarnokban 2021. december 4-én. MTI/Illyés Tibor
Összesen 7 komment
Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi.
Hozzászólás szerkesztése
Mi is szépen énekeltünk:-) és hangosan:-) a közeli képek jók voltak.
Gratulálok a csapatnak.
Egyetértek a cikkíróval, szerintem is sok múlt azon a belépett megadott gólon.
Bejelentkezés