FTC – Honvéd: piros lap, kihagyott büntető, egy kis bunyó, ám a főszerepben a mesterhármast szerző Adama Traoré!

2022. augusztus 28. 20:30

Írta: Vámos Tamás
Ismét a mali légiós volt a bajnokcsapat vezére: a Fradi magabiztos teljesítménnyel győzte le a halovány Honvédot.

A rotálást sem figyelmen kívül hagyva igencsak kiakadhatott Sztanyiszlav Csercseszov a Shamrock Rovers elleni idegenbeli vereség után az együttesre, hiszen a Budapest Honvéd elleni találkozóra hat helyen is változtatott a dublini kezdőcsapaton.

Ami tény: az EL-vsszavágón látott teljesítmény után a zöld-fehéreknek muszáj volt kiengesztelni a szurkolóikat, az mindenestre reményt keltő volt a bajnokcsapat számára, hogy a kispestiek 2013 őszén tudtak utoljára nyerni az akkor a hazai meccseit ideiglenesen a Puskás Ferenc Stadionban játszó Ferencváros vendégeként.

Érdekesség: a mai mérkőzésen a tíz évvel ezelőtti Fradiból már senkivel nem találkozhattunk, ám a Budapest Honvéd védelmét már akkor is Ivan Lovric erősítette, a középpályán pedig egy feltörekvő ifjú bontogatta szárnyait, bizonyos Vécsei Bálint, aki manapság már az FTC kulcsjátékosa. Az már csak hab a tortán, hogy a két mester közül Ricardo Moniz ma már a Zalaegerszegi TE vezetőedzője, míg Marco Rossi a magyar labdarúgó-válogatott egyre sikeresebb szövetségi kapitánya.

A két együttes a következő összeállításban kezdte a találkozót a 125. NB I-es meccsét dirigáló Pintér Csaba sípszavára:

Ferencváros: Bogdán – Botka, Kovacevic, Knoster, Civic – Besic, Vécsei – Marquinhos, Mercier, Traoré – Boli.

Budapest Honvéd: Szappanos – Doka, Prenga, Csirkovics, Tamás K. – Bocskay, Gomis,  Ennin, Zsótér – Lukics, Kocsis D.

Ahogy azt várni lehetett, a Fradi birtokolta többet a labdát, de egyetlen komoly lehetőséget sem tudott kialakítani.

A 8. percben azonban kiszabadult a nyomás alól a Honvéd: egy előre ívelést követően a balhátvéd Tamás Krisztián lövésszerű beadása Bogdán Ádámot is alaposan meglepte, de a kísérlet a felső kapufán csattant.

A 17. percben Franck Boli kevergetett, majd gyengécske lövését magabiztosan fogta a válogatott kerettag Szappanos Péter.

Rögtön ezután Mercier passzával Traoré lódult meg, majd a mali légiós ügyesen visszajátszotta a labdát, Boli remekül vitte el a védőjét, így a már üres területre beérkező francia középpályás került hatalmas helyzetbe, ám – mellé lőtt.

Az elefántcsontparti légiós láthatóan bizonyítani akart, igencsak aktív volt, de az első fél óra végén már a sokadik helyzetét hagyta ki: egy kiugrás után szépen emelt, de Szappanos szenzációs bravúrral védett.

Xavier Mercier két gólpasszal járult hozzá a magabiztos győzelemhez Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

A 42. percben már góllá érett a hatalmas ferencvárosi fölény: szokás szerint Mercier-től indult az akció, a francia légiós Marquinhoshoz passzolt, aki remekül ugratta ki Traorét, és a mali gólzsák újfent igazolta, hogy remek igazolás volt, hiszen ezúttal is magabiztosan értékesített a helyzetét. Ferencváros – Budapest Honvéd 1-0.

A második félidőben a Fradi hamar a kispestiek tudomására hozta: ha voltak is kósza terveik a pontszerzést illetően, azt villámgyorsan felejtsék el! Alig telt el ugyanis hat perc, amikor egy hazai szögletet követően

addig pattogott a labda, míg Marquinhostól visszakerült a feladóhoz, Mercier-hez, és a belga bajnokság tavalyi gólpasszkirálya újabb assziszttal igazolta, hogy az NB I-ben is hasonló babérokra tör.

Remek beívelését Adama Traoré védhetetlenül fejelte a kapuba, szegény Szappanos hatalmasat repült, de nem érhette el a labdát. Ferencváros – Budapest Honvéd 2-0.

S ezzel még nem volt vége!

Az 55. percben ugyanis újra sokkolta a vendégeket a Fradi: ezúttal a csereként beállt Laidouni és Marquinhos addig, addig cicázgatott az oldalvonalnál, míg a brazil passzával a tunéziai a bal oldalon lépéselőnybe került, beadását pedig Traoré ezúttal egy pattanás után  akrobatikus mozdulattal vágta a jobb sarokba! Ferencváros – Budapest Honvéd 3-0.

Érdemes megjegyezni: a Ferencvárosban utoljára Nguen Tokmac szerzett mesterhármast 2020. szeptember 11-én, a Paks ellen ekkor a kenyai-norvég 28 perc alatt triplázott. Manapság viszont nem a legproduktívabb időszakát éli a légiós, hiszen legutóbb május 4-én talált be tétmérkőzésen, a Zalaegerszeg elleni bajnokin - akkor is büntetőből.

Visszatérve a mai bajnokira:

Sztanyiszlav  Csercseszov még arra is ügyelt, hogy megünnepeltesse Adama Traorét, hiszen lecserélte a nyár csúcsigazolását (helyére Kristoffer Zachariassen állt), akit állva éljenzett a Groupama Aréna fradista szekciója.

S bár az FTC tovább nyomott (Boli ezúttal az előkészítésben jeleskedett, ám a beadásáról Zachariassen éppen hogy lekésett, és Tokmac is sorban hagyta ki a lehetőségeit), váratlanul a Honvéd jutott nagy lehetőséghez: a 68. percben Zsótér Vécsein megpattanó lövését bravúrral ütötte ki Bogdán, de egy kis VAR-ozás után kiderült: az ex-kispesti kezét is érintette a labda, s mivel Pintér játékvezető a videófelvétel megtekintése után ezt szabálytalannak vélte, tizenegyest ítélt, ráadásul a vétkes fradistát - második sárga lappal - ki is állította.

A büntetőből Zsótér Donát még a kaput sem találta el, és az elkeseredett kispesti szurkolók joggal mondhatják: ezért is tartunk itt!

Sztanyiszlav Csercseszov elégedett lehet, hiszen a Fradi visszatalált a helyes útra Fotó: fradi.hu

A végére sűrűsödtek az események: előbb az albán Doka és Boli lökdösődött kicsit, a Fradi-támadó látványosan a földre is esett, több sem kellett Tokamcnak, egyből önbíráskodni kezdett, kisebb  tumultus alakult ki, végül a játékvezető két sárgával (Doka, Boli) rövidre zárt a történetet.

A hosszabbításban legalább a szépítésre futotta a kispestieknek: az ukrán légiós, Plakuscsenko szabadrúgását követően az albán Herdi Prenga fejelt védhetetlenül a Ferencváros kapujába. Ferencváros – Budapest Honvéd 3-1.

A találkozó lefújását követően pedig két dologra keresi a választ az egyszerű halandó: melyik NB I-es rivális szorongatja meg legalább a Fradit, valamint a Honvéd ezzel a játékosállománnyal és teljesítménnyel hogy akar benn maradni az élvonalban?!

Nyitókép Adama Traoré - szenzációs formában! Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

Összesen 25 komment

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja.
Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi.

Az NBI-ből te soha nem fogsz nemzetközi eredmények nélkül 20 millióért játékost eladni Angliába. Már csak azért sem, mert ott bevezettek egy olyan pontrendszert, aminek alapján egy Debrecen szintű csapatból még ingyen sem hozhatnak játékost. Ádám Martint valószínűleg ezért nem tudták a Champsbe eladni még 1-2 millió euróért sem, és ezért ment végül Koreába, mert ott bajnok lehet, és jobb lesz a besorolása. Légiósok nélkül stabil nemzetközi kupaszereplést eleve egyre nehezebb elérni, miközben Moldovában, meg Cipruson röhögve raknak össze légiósokból stabil kupacsapatokat.

Vilezsál, Dékány, Ombódi, Fenyvesi nem játszott? Minek akkor meccsre menni?