Megnyerték az ifjúsági Eb-t női kéziseink!

2021. augusztus 15. 19:32

25-19-re verte a döntőben a németeket a magyar csapat.

A magyar női ifjúsági kézilabda-válogatott címvédőként 25-19-re legyőzte Németországot a Montenegróban rendezett Európa-bajnokság vasárnapi döntőjében.

Az európai szövetség honlapja szerint a podgoricai mérkőzés első négy gólját a németek szerezték, Bohus Beáta edző csapata a nyolcadik perc elején talált be először, de miután a 23. percben átvette a vezetést, az ellenfél már nem tudott fordítani. A magyarok legeredményesebb játékosa Farkas Júlia és Csernyánszki Liliána volt öt-öt góllal, Simon Petra négyszer talált be. Az első félidő hajrájában Varga Emília, a NEKA balátlövője piros lap miatt végleg kivált a játékból.

A csapat a csoportkörben Szlovákiát 40-13-ra, Portugáliát 41-22-re, Norvégiát 27-15-re győzte le, majd a középdöntőben Románia ellen 27-17-re, Németország ellen 31-24-re nyert, a pénteki elődöntőben pedig 33-25-re verte Dániát.

(MTI)

Nyitókép forrása: Kocsis Máté Facebook-oldala

Összesen 25 komment

Senki Alfonz
2021. augusztus 16. 22:01
A kérdés az, hogy az utánpótlásbeli sikeres csapatainkkal mi történik, miután felnőttekké válnak!!! A focitól kezdve ez majdnem minden sportágra igaz. Halkan jegyzem meg: bejön az üzlet és fontosabb lesz a sportnál. Szomorú.
istvanpeter
2021. augusztus 16. 11:43
Ó hát, ezek aranyos drága lányok is megérdemelték volna, hogy képernyőre kerüljenek. Teljes szívből gratulálok az egész gárdának, szédületes teljesítmény volt.
monuskaroly
2021. augusztus 16. 10:23
Kellett 10 év hogy a sporttámogatások, infrastruktúra fejlesztések eredményesek legyenek. Érthető hogy ezek az intézkedések nem 1-2 év alatt hoznak eredményt. Csak így tovább!!!
Zsolt75
2021. augusztus 16. 00:19
Dícséretes,bravó! Off: hol vannak az idei poznani evezős Eb cikkei, ahol magasan nyerték az éremtáblát a magyarok?