Csütörtökön olyan izgalmas vasárnapot szerveztek a csapatok, melyre eddig alig volt példa

2021. november 12. 00:38

A jövő évi világbajnokság 32 szereplője közül csütörtök estig hármat ismertünk. A házigazda Kataron kívül két európai csapat, Németország és Dánia a selejtezőben produkált eredményeivel biztosította a helyét. A három „úttörőt” jövő hét kedd estig további nyolc csapat követi. Mind Európából. A csütörtök este elindult nagyüzem során az esélyesek sorban biztosíthatják a helyüket a mezőnyben.

Edvi László

Csütörtökön az A, B, H és J jelű csoportban rendeztek mérkőzéseket. Az utóbbit már korábban megnyerte Németország. A pótselejtezőt érő második hely viszont még kiadó ott. Németország Liechtenstein elleni találkozója leginkább a játékvezető személye miatt volt érdekes. Ugyanis egy 36 éves horvát hölgy vezette a találkozót. Aki

már a 9. percben kénytelen volt elővenni a piros lapot.

A vendégek képzetlen játékosa, Hofer ugyanis olyan szerencsétlenül nyúlt a labdáért, hogy elemi erővel nyakon talpalta Goretzkát. Ez így első hallásra elég horrorisztikusan hangzik, és látványnak is ijesztő volt. Szegény liechtensteini is nagyon megrémült attól, amit tett, mert nem győzte vigasztalni Goretzkát, majd karon fogva kísérte le a pályáról. A kiscsapatnak

11 emberrel sem lett volna esélye Wolfsburgban, de 10-el megalázó szerepre kényszerült.

A meccs negyedénél már 4-0 volt, de itt egy időre megállt a hazai gárda. Mert nem illik európai selejtezőn 20-at rúgni. Így a szünetben is csak 4-0 volt, vagyis a 10 emberrel játszó Liechtenstein jobban helyt állt Németországban, mint annak idején a vb-elődöntőben Brazília hazai pályán a National11-el szemben, 11 emberrel. Ez persze csak vicc, mégha tény is! Ahogy az is tény, hogy Németország most 9 gólt szerzett. Ebből kettő öngól volt, néhány az ötösön belülről begyötört, egy 3 centiről szerzett, igazából csak Bakué volt emlékezetesen gyönyörű. De

42 lövésből született 9-0-át, és a 82 %-os labdabirtoklást nem kell magyarázni!

Talán csak a szervezőknek, hogy miért kell ilyen tudáskülönbséggel rendelkező csapatokat egy ligában játszatni.

Szerencsére a másik három csoportban akadt izgalom bőven, és még lesz is a sors(olás)nak köszönhetően.

Az A csoportban a napot Portugália Szerbia mögött kezdte, és előtte fejezte be.  Szerbia nem játszott, vagyis tétlenül nézhette, mit csinál Ronaldo válogatottja Írországban. Ott ahol Szerbia nem tudott nyerni, anno. Déli szomszédunknak azért kellett szurkolni, hogy Ronaldoék kikapjanak ott, ahol ők döntetlent játszottak. Ám ahogy az várható volt,

Portugália produkált egy gól nélküli meccset.

Nyert ő már ő ezzel a hozzáállással Európa-bajnokságot is, egy vb-kvalifikáció csak nem okozhat neki gondot. Ugyan Pepe hozta a pályafutása során megszokott stílusát, megütötte ellenfelét, és ezért piros lapot kapott, de csapata így is el tudta vinni az egy pontot. Mely mindennél többet érhet. Ugyanis

a két csapat azonos ponttal áll, és Ronaldoék gólkülönbsége jobb.

Vasárnap este nem akármilyen rangadó lesz a két továbbjutásra esélyes gárda között Portugáliában. Hét-hét találkozó után a képlet a létező legegyszerűbb, mintha eddig semmi sem történt volna. Aki ugyanis nyer azon a meccsen, az utazhat jövőre Katarba, döntetlen esetén Portugália. Ez utóbbi eredmény attól lenne érdekes, hogy Szerbia vereség nélkül lenne kénytelenek gratulálni a vb-re kijutó Portugáliának. És verhetné a fejét a falba, hogy miért nem győzött annak idején Írországban.

A B jelű kvartettben Svédország várta az élen a csütörtök estét, azzal a megnyugtató tudattal, hogy kis erőfeszítéssel is ott maradhat a nap végére. Most már tudjuk, hogy csak maradhatott volna! Ugyanis az egész sorozat egyik legnagyobb meglepetése született Batumiban. Ez ugyebár egy georgiai város, vagy ahogy korábban neveztük: grúziai.

A hazai csapat 2-0-ra nyert. Egy Kvaratskhelia nevű fiatalembernek köszönhetően.

Nem Ibrahimovicsról szólt a meccs, hanem róla. A 61. percben egy kapu előtt kavarodás után, melyet egy kis ötösön belüli flipperezés is színesített, talált be először. Majd a 78. percben egy kicsit szerencsés, viszont nagyon megsüvegelendő szóló után állította be a végeredményt. Így Spanyolország azzal a tudattal lépett pályára ezen mérkőzés után, hogy győzelem esetén előzhet. Ez meg is történt, ugyanis

az ibériai válogatott egy 11-es góllal nyert Görögországban, ezzel a csoport élére állt.

Vasárnap spanyol-svéd lesz, amely ugyanolyan jelentőséggel bír, mint a portugál-szerb. És mint a horvát-orosz. A H csoportban semmi emlékezetes nem történt az utolsó előtti játéknapon. Még a gólkülönbség terén sem változott semmi az elsőségért versenyt futó két csapat között, mert mindkettő 6 góllal győzött. Így a zárás előtt 90 perccel Oroszország 2 ponttal gyűjtött többet, mint a vb-ezüstérmes. Ám a mindent eldöntő találkozóra Horvátországban kerül sor. És hazai győzelem esetén Horvátország mehet Katarba.

Lehet, hogy nem szerencsés a selejtezők olyan lebonyolítása, hogy egy Liechtenstein, egy Örményország, egy Málta egy csoportban szerepel a világ közvetlen élvonalába tartozó csapattal, de

három csoportban az élet elképesztő forgatókönyvet írt!

Nem akármilyen vasárnapjuk lesz a focirajongóknak, hisz olyan mérkőzéseket élvezhetnek, melyekre akár egy vb negyeddöntőjében is sor kerülhetne.

Portugália-Szerbia, Spanyolország-Svédország és Horvátország- Oroszország.

Ám ezek csak a legjobb 32 közé jutásról döntenek. Az elbukók pótvizsgázhatnak ugyan jövő tavasszal, de lehet, hogy éppen egymás ellen. Szuper vasárnap vár ránk!

2021. november 13. 14:06
A dánoktól van mit tanulnunk utánpótlás nevelésben. (kézilabda és foci)
Istók3
2021. november 12. 10:23
"Pepe hozta a pályafutása során megszokott stílusát, megütötte ellenfelét, és ezért piros lapot kapott" Úgy látom másnak is föltűnt, hogy Pepét a megye 2-nél följebb nem lenne szabad engedni játszani. Van 1-2 ilyen focista (pl. Vidal is), akik eddigi teljesítményük alapján megérdemelnék, hogy a kezdőrúgás után kiállítsa őket a bíró.