A hosszabbításban adta meg a kegyelemdöfést a bajnokcsapat: ZTE – Ferencváros 1-2!

2023. január 24. 18:08

A második fordulóból elhalasztott mérkőzésen - bár a Zete végig egyenrangú ellenfél volt - a korántsem sziporkázó Fradi a végén csak felőrölte az ellenfelét.

A mérkőzést az egyik legtapasztaltabb NB I-es játékvezető, Erdős József dirigálja. A két csapat a következő összeállításban kezdi a találkozót:

ZTE: Demjén – Huszti, Mocsi, Csóka, Gergényi – Bedi, Szankovics, Szendrei, Szalay – Ikoba, Manzingha

Ferencváros: Dibusz – Botka, Knoester, Kovacevic, Civic – Besic, Vécsei – Zachariassen, Mercier, Marquinhos – Traoré

Kövessék élő közvetítésünket!

Véget ér a mérkőzés!

90+3. perc

Újoncot avat a Fradi: a győztes gólt szerző Traoré helyett a Slovantól igazolt suriname-i válogatott védő, Myenty Abena a pályán.

90+1. perc

A rendkívül agilis Botka Endre tüzel a tizenhatoson belül, Demjén bravúrral véd. Civic szöglete után Knoester fejeli vissza a labdát, amely Traoéról kerül a gólvonal mögé. Rövid VAR-vizsgálat: a gól érvényes! ZTE - Ferencváros 1-2!

86. perc

Cserék a ZTE-nél: az egyik legjobb hazai,, Huszti és az egyik leggyengébb, Manzingha helyett Zoran Lesjak és Olekszandr Szafronov a pályán.

84. perc

Négy Fradi-szöglet, mindegyiket Eldar Civic végzi el - semmi sem változik...

Sztanyiszlav Csercseszov csak a mérkőzés végén lélegezhetett fel Fotó: MTI/Katona Tibor

77. perc

Christy Manzingha rántja vissza Botkát a félpályánál, Erdős nem fúj, így a  támadó szabadon kaphatja a labdát, de jó szokásához híven, ezt a lehetőséget is elpuskázza. .

76. perc

A Zete is változtat: Szendrei Norbert helyett Meschack a pályán.

75. perc

Marquinhos helyett Auzqui, Zachariassen helyett a tunéziai válogatott vb-hőse, Aissa Laidouni a pályán!

73. perc

Három sérült is a pályán: a hazaiaktól Huszti, a Fraditól Marquinhos és Zachariassen csücsül a gyepen.

71. perc

Ikoba remekül pörgeti ki a labdát Manzingha elé, három fradista is  ráront, így teljesen egyedül marad a Zete gólkirályjelöltje, de a kongói rendkívül önző, és fölé lő!

69. perc

Nyomni kezd a Ferencváros. Rövid időn belül Botka, majd Tokmac puskáz el egy lehetőséget.

66. perc

Civic remek labdájával Traoré ugrik ki, beadása nem jut el Marquinhoshoz. Lefülelik a labdát a zalai védők.

61. perc

Mercier helyett Nguen Tokmac a pályán.

59. perc

Mercier - Traoré - Marquinhos összjáték után a fiatal Csóka Dániel tisztáz bravúrosan.

56. perc

Manzingha alakít ki egy lövőhelyzetet, de ígéretes helyzetben fölé bombáz.

53. perc

Elég óvatos játékkal kezdődik a második félidő.

46. perc

A második játékrész elején megtudhatjuk: 5514-en nézik élőben a mérkőzést. A zalaiaknál Tajti Mátyás bizonyíthat.

SZÜNET UTÁN

A szünetben a mérkőzés két szakértője, Bozsik Péter és dr. Horváth Zsolt szerint egyértelműen szabálytalan körülmények között esett a Ferencváros gólja. A korábbi támadó tovább megy: azzal vádolja meg a VAR-szobában ülő játékvezetőket (elsősorban a közelmúltban visszavonult Iványi Zoltánt), hogy életükben nem futballoztak! (Tévedés...) „Hiszen, ha így tettek volna, tudnák, hogy ha csupán elcsúszik egy játékos, nem kap ilyen gellert a labda” - véli a Pécs és a Debrecen korábbi labdarúgója.

Mit nekünk a vb! Csupán három perc lesz a hosszabbítás...

44. perc

Mercier kiugratásával Zachariassen lépdel nagyokat, óriási helyzetben Marquinhos elé passzol, aki elől Huszti hatalmas bravúrral, lát ványos becsúszással tisztáz. De sok hűhó semmiért: a norváég már lesen kapta a labdát!.

38. perc

Lehetséges büntetőt vizsgál a VAR: vajon Marquinhost szabálytalanul nyomta-e le Mocsi a 16-oson belül? Nem...

35. perc

Traoré szerez labdát a zalai térfélen, mely után Mercier beadását Civic fejeli nagy helyzetben kapura, Demjén óriási bravúrral szögletre hárít. Érthetelen, hogy miért kirúgással folytatódik a mérkőzés?...

32. perc

A gól jót tett Huszti önbizalmának: a zalaiak jobbhátvédje egy kifejelt labdát jó 30 méterről rásuhintja, a labda fölé száll.

Kiegyenlített a meccs!

30. perc

Marquinhost löki meg hátulról - egyértelműen szabálytalanul - Mocsi, Erdős sípja néma marad, a légiós lenn marad. Rövid ápolás után azonban folytatja.

Ekkor még teljes volt a (gól)öröm a Zete kispadjánál... Fotó: MTI/Katona Tibor

21. perc

Rögtön jön az egyenlítés! Gergényi előre ívelése után Ikobáról a jobbhátvéd Huszti András elé kerül a labda, aki a  bal felső sarokba bombáz. ZTE - Ferencváros 1-1!

18. perc

A labdának Marquinhos fut neki, a lövés pillanatában elcsúszik, de így is a kapu közepébe talál. Demjén Patrik azt reklamálja, hogy a légiós kétszer ért a labdába, a VAR - rövid vizsgálódás után - áldást adja a Fradi-találatra. Ha nem így történt volna - kétszeri érintés miatt - a hazaiak javára közvetett szabadrúgással folytatódna a meccs... ZTE - Ferencváros 0-1!

17. perc

Az elöl tartózkodó Botkának teljesen feleslegesen, ütemtelenül lép oda Szendrei a tizenhatoson belül- vitatathatartlan büntető!

16. perc

Dibusz remek labdájával Traoré ugrik ki, beadását Zachariassen készíti le Merciernek, akinerk 13 méteres lövését óriási bravúrral hárítja Demjén!

11. perc

Mercier szabadrúgásból ível előre, a labda lepattan a zalai védőkről, ám éppen így lesz jó Marquinhosnak, ám a technikás brazil kapásból fölé durrant.

9. perc

Botka eladott labdájával Ikoba ugrik ki, a gólkirályjelölt beadását szögletre tisztázza a Fradi-védelem. Ezúttal Dibusz reklamál azért, mert szerinte már kinn volt a labda. A beívelésből Ikoba ugyan tovább fejeli a labdát, de Manzingha nagy helyzetben lyukat rúg!

5. perc

Mercier remek kiugratásával Traoré tör ki, elviszi a labdát Demjén mellett, majd az üres kapu mellé teker.

A hazaiak vezetőedzője, Ricardo Moniz heces reklamálásba kezd, mert szerinte a Fradi francia légiósa már a helyzet előtt kintről húzta vissza a labdát.

3. perc

Gergényi indításával Manzingha lépne ki, földre huppan, Erdős szerinbt nrm történt szabálytalanság.

1. perc

A Ferencváros kezdi a meccset.

A mérkőzés egyperces gyászszünettel kezdődik. A résztvevők a téli holtidény alatt elhunyt futballnagyságok (többek között a brazil Pelé valamint korábbi magyar válogatott játékosok, Mészöly Kálmán, Fitos József és Mészáros Ferenc) emléke előtt tisztelegnek.

Nyitókép Adama Traoré (zöld-fehérben) ismét győztes gólt szerzett Fotó: MTI/Katona Tibor