A minimális célt teljesítettük, közelebb került az Eb! Montenegró – Magyarország 0-0

2023. június 17. 17:26

A történelmi, első győzelem ugyan elmaradt, de elkeseredésre nincs ok, hiszen Montenegróban tisztességgel helyt állt a magyar válogatott.

Mint azt a mérkőzést felvezető anyagunkban is megírtuk, Montenegró – a függetlenné válása után – Magyarországgal játszotta első hivatalos mérkőzését. A Várhidi Péter által irányított nemzeti csapatunk 2007.március 24-én 2-1-es vereséget szenvedett Podgoricában.

Érdekesség: csak úgy, mint a mai találkozón, már 16 éve is pályára lépett az akkor még csak 17 éves tehetség, a pénteki sajtótájékoztatón is jelen lévő Stevan Jovetics, aki azóta fényes karriert futott be: volt a Fiorentina, a Manchester City, a Sevilla, az Internazionale és a Monaco játékosa is, jelenleg pedig a Dárdai Pál által irányított Hertha BSC-vel készül arra, hogy visszakerüljenek a Bundesliga első osztályába.

Stevan Jovetics (a képen Miodrag Radulovics szövetségi kapitány társaságában) a montenegrói futball állócsillaga Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

A magyar válogatottból hírmondó sem maradt az első találkozóhoz képest, amelyet további sikertelen meccsek követtek: a visszavágón 3-3-at játszottunk ellenfelünkkel, míg a harmadik barátságos találkozóra már a Rossi-érában, 2019 szeptemberében került sor, amikor ugyancsak Podgoricában, ugyancsak 2-1-es vereséget szenvedtünk. A négy évvel ezelőtti találkozón már sokkal több, jelenleg is főszerephez jutó labdarúgóval találkozhatunk: Montenegró együttesében ugyancsak pályára lép az akkori kezdőből az MTK korábbi kapusa, Milan Mijatovics valamint Zarko Tomaszevics, Vukan Szavicsevics és Nikola Vukcsevics, míg a mieinknél Dibusz Dénes, Lang Ádám és az akkor csupán a félidőben beálló Willi Orbán jut újra szóhoz.

Nézzük tehát a kezdőcsapatokat! A spanyol Jesús Gil Manzano sípjelére a következő összeállításban fut ki a két együttes.

MONTENEGRÓ: Mijatovics – Vujacsics, Szavics, Tomaszevics – Veszovics, Scsekics, Szavicsevics, Jankovics, Vukcsevics – N. Krsztovics, Jovetics.

MAGYARORSZÁG: Dibusz – Lang, Orbán, Szalai A. – Bolla, Nagy Á., Styles, Kerkez – Szoboszlai, Ádám M., Sallai.

Egy korábban történt rendbontás miatt mindössze 8 ezren lehetnek jelen a mérkőzésen, a magyar szektor - mintegy 500 szurkoló - teljesen megtelt. Podgoricai infó: a lelátó többi részén is vannak magyar drukkerek!

Jelenleg a himnuszokat hallgathatjuk. A két szurkolótábor sportszerű: megtapsolják a rivális himnuszát.

VÉGE! A játékkal nem lehetünk elégedettek, az eredménnyel annál inkább...

90+4. perc

Montenegrói szöglet következik, de előtte egy sárga, amelyet Szavics kap Botka földre húzásáért. A sarokrúgást felejtsük el...

90+2. perc

Szoboszlai szabadrúgása után Mijatovics - testi épségét sem kímélve - üti ki a labdát.

5 perc lesz a hosszabbítás!

88. perc

Bolla Bendegúz helyett Botka Endrével stabilizálja a védelmünket Marco Rossi szövetségi kapitány.

86. perc

Vukcsevics remek beadása után Oszmajics fejel fölé. Ez meleg volt!

Az elveszített pontok miatt a montenegróiak feje fájhat jobban... Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

82. perc

Szavicsevics helyett a Debreceni VSC légiósa Stefan Loncar, míg a montenegrói csapatkapitány Stevan Jovetics helyett Haksabanovics bizonyíthat.

78. perc

Szoboszlai szöglete után magyar bedobás, majd egy újabb. Egyértelműen mezőnyfölénybe került a magyar válogatott.

72. perc

Krsztovics helyett Oszmajics, míg Callum Styles helyett Kalmár Zsolt a pályán.

71. perc

Jovetics szabadrúgása kapura veszélytelen.

Gil Manzano játékvezetőnek nem volt könnyű dolga, de végig rendet tartott Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

69. perc

Csoboth ökleli föl hátulról Jankovicsot, jogos a sárga.

66. perc

Szoboszlai szabadrúgása után a kipattanó labdát Nagy Ádám lövi rá - jöjjön a következő kísérlet!

63. perc

A két csere főszerepben: Csoboth visszarántásáért Rajcskovics kap egyből sárga lapot.

62. perc

Szoboszlai középre tartó lövését Mijatovics magabiztosan fogja.

61. perc

Csere a hazaiaknál is: Scsekicset Rajcskovics váltja.

59. perc

Sallai Roland helyett Csoboth Kevin, míg Ádám Martin helyett Varga Barnabás a magyar válogatottban. Az NB I legutóbbi gólkirálya most debütál címeres mezben.

56. perc

A már sárga lapos Vujacsics szabálytalankodik az egyértelműen ígéretes helyzetbe kerülő Kerkezzel, Gil Manzano ezúttal túlságosan jószívű, és nem küldi le második sárga lappal a szerb védőt.

50. perc

Sallai rántja vissza a félpályánál Veszovicsot, a Freiburg légiósáé az első magyar sárga lap.

47. perc

Egy ígéretes hazai beadás után Tomaszevics fejlei el a labdát Jovetics elől. Fölé, köszönjük!

46. perc

Egyik csapatban sincs csere.

SZÜNET UTÁN

45+2. perc

Egy montenegrói szabadrúgással zárul az első játékrész: Szavicsevics veszélyes beadása után az Ádám Martinról lepattanó labdát Jovetics vágja fölé.

Csupán 1 perc a hosszabbítás!

45. perc

Kerkez és Sallai játszik össze, utóbbi beadása után Ádám Martin elől tisztáz a hazai védelem. Ebben több volt!

43. perc

A mérkőzés első magyar szögletét Szoboszlai végzi el, mely után Kerkez lőhet, sajnos nem alakult ki veszélyes szituáció.

42. perc

Jovetics szabadrúgása pattan meg a magyar sorfalon, szerencsére Dibusz nem mozdul el, így hárítani tud.

39. perc

Sallai beadása után Mijatovics üti el a labdát, közben ütközik az Ádám Martin által kissé meglökött Tomaszeviccsel, az MTK korábbi kapusa rövid ideig ápolásra szorul.

34. perc

Ezt igazolja, hogy Sallai Roland lövése is fölé száll. Közvetlenül ezután Vujacsics kapja a találkozó második sárgáját, miután arcon suhintja Szoboszlait. Szerencsére nincsen komoly baj...

33. perc

A gól nélküli állás eddig tökéletesen kifejezi a játék képét. A kapusokat eddig alig dolgoztatták meg a mezőnyjátékosok.

Orbán Willi ezúttal is a magyar védelem oszlopa volt Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

27. perc

Az elcsúszó Lang Ádám hibája után Krsztovics lódul meg, de Orbán jól keresztez. A veszély azonban nem múlik el, a DAC légiósa tovább forgolódik a tizenhatoson belül, a labda végül Jovetics elé kerül, a helyi legenda veszélyes löketet ereszt meg, a labda alig száll mellé!

21. perc

Kicsit lecsendesedett a mérkőzés - ami nem is olyan nagy baj...

14. perc

A játékvezető megunja az állandó tüskéket: a Sallait hátulról megrúgó Veszovicsé a meccs első sárga lapja.

12. perc

Válaszként Szavicsevics bombáz, Dibusz nagy bravúrral szögletre üti a labdát!

11. perc

Szoboszlai ezúttal egy szabadrúgást, lepasszol Styles-nak, akinek beívelését az előrehúzódó Szalai Attila alig fejeli mellé!

10. perc

Szoboszlai 32 méteres szabadrúgása mellé száll.

7. perc

Egy hazai beadás után a menteni akaró Nagy Ádám a felső kapufára fejeli a labdát, Dibusz csak megkövülten nézett - meleg percek várnak ránk!

6. perc

A mérkőzés első szögletét Szavicsevics végzi el - soha jobbat! :)

3. perc

Sallai és Nagy Ádám is a földön, Gil Manzano ítélete: a montenegróiak jöhetnek szabadrúgással.