Szerbia – Magyarország labdarúgó Eb-selejtező: Belgrádban győztük le Szerbiát!

2023. szeptember 07. 20:21

Szalai furcsa öngólja után két perc alatt fordított Magyarország az első félidőben! Varga után Orbán is beköszönt. Szerbia–Magyarország: 1-2!

Óriási lépést tett az Európa-bajnokságra való kijutás felé a magyar labdarúgó-válogatott, amely a "G" csoport élén áll 10 pontjával a 7 pontos szerbek, az 5 pontos montenegróiak és a 2-2 pontos litván-bolgár duó előtt.

Köszönjük a megtisztelő figyelmüket, később interjúkkal jelentkezünk!

Ezt is ajánljuk a témában

96. perc: Szoboszlai a félpályáról ráemeli a kint álló kapus felett, de célt téveszt, és vége! GYŐZELEM!!! Szerbia–Magyarország: 1-2!

95. perc: Szerb szöglet, előtte Csoboth jön Sallai helyett. Jön előre a kapusuk is.

92. perc: Az ötperces ráadásban Szergej Milinkovics-Szavics fejel pont Dibusz kezébe, az ellenoldalon a labdát sokáig vezető Szoboszlai laposan mellé lő 16 méterről.

91. perc: Szerb sansz: Gudelj lő rá kapásból egy kifejelt labdát 17 méterről ballal, a földre lelőtt, kicsit eltört labda kevéssel megy el a bal sarok mellett. Dibusz biztosított.

89. perc: Szalai Attila kap sárga lapot időhúzásért. Túl lassan végzett el egy félpályás szabadrúgást.

86. perc: Remekül tartjuk meg a labdát, türelmesen játszunk, nem hagyjuk kibontakozni a szerbeket, akik még egy kettős cserét bevetnek: Jovics és Ilics a hajrában Vlahovics és Tadics helyén.

76. perc: Újoncot avatunk: Kata Mihály, az MTK játékosa debütál, a 72-szeres válogatott Nagy Ádámot váltja.

Varga Barnabás helyett Ádám Martin a csapatban.

74. perc: Szerb kapufa, de lesről találja el a kilépő Mladenovics.

73. perc: Magyar lehetőség! Négo nem kapura, hanem oldalra emel a 16-os jobb oldali csücskénél, amikor feleslegesen kifut a kapus. Varga lövését blokkolják.

70. perc: Először cserél Marco Rossi: Fiola attila érkezik a nagyot küzdő Kerkez Milos helyett.

Érdekesség, hogy Kerkez Szerbia területén született, csakúgy, mint a 3 éve Belgrádban a mieink győztes gólját jegyző Könyves Norbert.

69. perc: A harmadik szerb oldalháló! Bal oldali beívelés után Vlahovics a hosszú saroknál úgy stukkol a kapunk mellé. hogy a labda súrolja az oldalhálót a rövid saroknál.

67. perc: Ígéretes magyar ellenakciót fúj le a játékvezető. Szoboszlai lódulna meg a felezővonalnál, Varga elzár mögötte, Pavlovics lepattan az első gólunk szerzőjéről. Sárga lap Vargának, szabadrúgás a házigazdának.

64. perc: Újabb szerb csere, már a harmadik: Milenkovics váltja Makszimovicsot.

61. perc: Ismét Dibusz parédé! Veljkovics 10 méteres csukafejesére gyors vetőedéssel leér kapusunk a bal alsó sarokra.

58. perc: Dibusz Dénes bravúr! A Juventus csatára, Vlahovics balról, éles szögből kőkeményem lő a léc alá, de a Ferencváros kapusa hihetetlen reflexszel kiüti a labdát.

53. perc: Szergej Milinkovics-Szavics a felhők között: magasra ugrott, de keresztbe, jócskán a kapunk mellé fejelt.

Folytatódik a mérkőzés. Kettős hazai csere: Zsivkovics és Milinkovics játszik Kosztics és Radonjics helyett.

Statisztikák:

Kiegyenlítetté vált a labdabirtoklás (52-48% a javunkra)

Gólszerzési kísérletek/kaput eltaláló (Magyarország: 14/2, Szerbia: 11/1)

A spanyol játékvezető egyik csapatnak sem adott lapot.

Félidő: 2-1-re vezet Magyarország! Szünet.

45. perc: Komoly egyenlítési esély: Vlahovics centikkel csúsztat a kapunk mellé egy baloldali, de a kapu irányába csavarodó beadást.

36. perc: MAGYAR GÓL!!! Két védőnk hozza össze a második magyar gólt: Lang balról keresztbe lő, a lesipuskás Orbán 5 méterről a kapuba belsőz, 1-2

34. perc: MAGYAR GÓL!!! Sallai ballábas lövése után nem találja el jól a kipattanót a Freiburg szélsője, ám így lesz jó Varga Barnabásnak, aki 7 méterről ballal bepasszolja a jobb sarokba, 1-1

28. perc: Újabb nagy szerb helyzet: Kosztics lő balról, az ötésfeles sarkától az oldalhálóba.

27. perc: Mitrovics mozog be a védőink mögé, a ráívelt labdát hosszan veszi át, Dibusz tisztáz oldalra.

24. perc: Dibusz a levegőben úszva öklöz ki egy szerb beadást, majd a védők felszabadítanak.

21. perc: Keményedik a csata: Kerkez arcába kap bele a magyar védőt ellökő Mitrovics.

17. perc: Varga Barnabás tör előre a jobb oldalon, özépre gyötri a labdát, de nem érkeznek társak.

13. perc: Maradnak támadásban a házigazdák, Vlahovics egy visszagurítás után kiszorított helyzetből az oldalhálóba lő.

10. perc: GÓL!!! A semmiből vezetést szerez Szerbia! Labdavesztés után Tadics lép ki, önzetlenül Vlahovicshoz gurít, aki rosszul találja el a labdát, amely a menteni igyekvő Szalai Attiláról az üresen maradt magyar kapuba pattan: 1-0

9. perc: Styles jobblábas lövésébe belevetődnek, szöglet. Szoboszlai beadását kifejelik a szerbek.

5. perc: Négo centerez jobbról, laposan érkező labdájáról méterekkel marad le középen Varga.

4. perc: Orbán ívelésére Kerkez lesről rajtol a bal oldalon. Szabadrúgás a szerbek javára a saját térfelükről.

1.perc: A tiszta fehérben játszó magyar csapat kezdte a mérkőzést. Az első indítási kísérletünk a szerb kapus kezében landol.

Érkeznek a csapatok, kezdés 5 perc múlva.

A mérkőzést zárt kapuk mögött rendezik Belgrádban, csak gyerekek és kísérőik lehetnek a Rajko Mitics Stadionban.

Mindkét csapat 5-5 gólt lőtt egyet, a szerbek egyet kaptak, a mieink hálója az előző mindhárom találkozón érintetlen maradt.

Marco Rossi közvetlenül a mérkőzést előtt az M4Sportnak nyilatkozott:

„Kemény meccs lesz, mert a szerb válogatott nem csak technikailag jó, hanem fizikailag is erős. 7-8 játékosuk 190 centiméter magas, figyelnünk kell a párharcokra és a pontrúgásokra. Ez egy nagy kihívás lesz. Nem lehet Szoboszlai Dominikre hatalmas nyomást helyezni, hogy ő nyeri meg a meccset.”

Előzmények:

Mindkét válogatott veretlen, egyaránt 7 pontot gyűjtött 3 mérkőzésen.

A mieink jobb gólkülönbségükkel állnak a csoport élén, két csapat jut ki a jövő évi németországi kontinensviadalra.

Montenegró maradt a 3. helyen 5 ponttal, miután kora este 2-2-es döntetlent játszott Litvániában.

Szintén jó hír, hogy U-21-es válogatottunk Kovács Mátyás és Eördögh András találataival 2-0-ra legyőzte Kazahsztánt, így győzelemmel rajtolt a korosztályos Európa-bajnoki selejtezőkön.

Összeállítások:

A következő kezdőcsapatot küldi pályára Marco Rossi szövetségi kapitány.

Magyarország: Dibusz – Orbán, Szalai, Lang – Kerkez, Négo – Styles, Nagy Á. – Szoboszlai, Sallai, Varga B.

Szerbia: Vanja Milinkovics-Szavics – Veljkovics, Gudelj, Pavlovics – Radonjics, Kosztics – Makszimovics, Szergej Milinkovics-Szavics – Tadics, Vlahovics, Mitrovics

Szövetségi kapitány: Dragan Sztojkovics

Köszöntjük a kedves olvasókat!

Hamarosan kezdődik a mérkőzés. Tartsanak velünk!

Nyitókép: MTI/Czeglédi Zs

Összesen 163 komment

kunfia1
2023. szeptember 08. 12:04
Ja, és a focihoz néző sem árt, 2000nézőért meg nem lehet rentábilisan fönntartani 10 stadiont. Még a Fradi pálya sem tartja el magát, a mai állampárt hisztériázott azon, hogy miért nem fizet nekik az önkormányzat? Miért fizetne az önkormányzat egy magáncégnek? Nem találtam olyan hírt, hogy pl Manchester város fizetne a klubjainak.
kunfia1
2023. szeptember 08. 11:58
kunfia1zsellér péter 2023. szeptember 08. 11:57 Hány olyan város van még olyan, amelyiknek 5 elsőosztályú, nem tudom hány másodosztályú csapata van? Miért ne lehetne közös stadionja sokaknak, és lenne a mai pályájukon edzőközpont? Nem is értem, hogy a NERvtársak, és az elvtársak miért vannak annyira egy platformon a Kádár rendszerrel. De, értem.
zrx8
2023. szeptember 08. 09:05
Gratulálok, sikerült a mandinak egy olyan cikket írnia, amiben csak épp a végeredményt nem írják le. Ez valami bulváros technika, hogy végig kelljen molyolnia az egész cikket az olvasónak ?
Bastyaelvtars
2023. szeptember 08. 08:23
Bastyaelvtarscutcopy 2023. szeptember 08. 08:05 Csak halkan jegyzem meg hogy akkoriban 24 csapat jutott ki a vb re és 16 az eb re. Ma már a vb 32, az eb 24 csapatos. Azért ez is sokat segít a kijutasban...