Közel volt a hatalmas bravúr, pontosztozkodás lett a vége! Fiorentina - Ferencváros 2-2

2023. október 05. 20:12

A Fradi ugyan már két góllal is vezetett Firenzében, végül meg kellett elégednie a döntetlennel. Szégyenkezésre azonban semmi ok!

VARGA Barnabás

Ismert, hogy a Nagyecsed elleni Magyar Kupa-mérkőzésen rúgott idegenbeli nyolcas után Dejan Sztankovics az első Európa-konferencialiga-mérkőzésen, a szerb Csukaricski ellen mutatkozott be a Groupama Aréna közönségének.

A debütálás remekül sikerült, hiszen egy 3-1-es siker jött össze, és azóta sem lehet panasz a formára: Varga Barnabásék a Kisvárdát és a Kecskemétet még csak 1-0-ra, az örök riválist idegenben, múlt hét szombaton 6-1-re győzték le.

Érdekesség: a Fiorentina hétfőn este (!) játszotta utolsó bajnokiját, Nico Gonzálezék 3-0-ra győzték le a Cagliarit; Vincenzo Italiano tanítványai az utolsó négy bajnokijukon veretlenek maradtak, 14 pontjukkal üldözik az élen álló Internazionale és a Milan csapatát – a Napoli és a Juventus társaságában. A lila-fehér gárda az első konferenciliga-csoportkörben 2-2-t ért el a belga Genk otthonában.

A korábbi UEFA-elnökről elnevezett Artemio  Franchi Stadionban a Fiorentina és a Ferencváros – a dallamos nevű német játékvezető, Daniel Schlager felvezetésével – a következő összeállításban kezdi a találkozót:

Fiorentina: Terracciano – Biraghi, Ranieri, Martinez, Kayode – Mandragora, Maxi Lopez, Bonaventura – Sottil, Beltrán, Nico González

Ferencváros: Dibusz – Makreckis, S. Mmaee, Cissé, Ramírez – Ben Romhdane, Sigér – Marquinhos, Abu Fani, Zachariassen – Varga B.

A bemelegítés során a hazaiak kapusa, a dán Oliver Christensen megsérült, így Vincenzo Italiano az egyik legfontosabb poszton cserére kényszerült: a rutinos Pietro Terracciano tért vissza a gólvonal mögé.

VÉGE!

90+6. perc

A meccs utolsó jelenete: Parisi beadása után a hazaiak legveszélyesebb támadója, Nico González fejel mellé.

90+5. perc

Legyen már vége! Egy középre fejelt labdát Nico González alig lő mellé!

Dejan SZTANKOVICS; DIBUSZ Dénes
A pontvesztés ellenére Dejan Sztankovics nem csak Dibusz Dénes, hanem az összes Fradi-játékos teljesítményével elégedett lehetett Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

90+3. perc

Nem bírta ki a nyomást a Fradi: González fejese után Ikoné közeli lövésével szemben már Dibusz is tehetetlen... Fiorentina – Ferencváros 2-2!

90+2. perc

Arthur löváse után Dibusz csak szemmel verte a labdát, de a bőrgolyó szerencsére mellé megy.

Nem kevesebb, mint 7 perc az extra játékidő!

89. perc

Kouamé középre tartó fejesét Dibusz előre dőlve fogja.

88. perc

Zachariassen helyett Abena a Fradiban.

87. perc

Nico González dulakodásért kap sárga lapot.

85. perc

Kwabena előre vágja a labdát, éppen a meglóduló Pesics elé, a szerb azonban a kivetődő olasz kapusba vágja a labdát!

79. perc

Majdnem egyenlít a Fiorentina: az éppen hogy csereként beállt Ikoné begurítását Kouamé kapura lövi, Dibusz bravúrral hárít, a kipattanót az olasz bepasszolja, Nico González berúgja, de szerencsére kisegít  a VAR, így marad a minimális Fradi-vezetés!

77. perc

Bonaventura helyből tekeri rá a labdát, a 17 méteres lövést Dibusz üggyel-bajjal tolja kapu fölé.

71. perc

Dibusz időhúzásért kap sárga lapot.

70. perc

Hihetetlen Fiorentina-rohamok: Beltrán beadása után González fejel mellé, majd Barák lövése alig kerüli el a kaput.

67. perc

Ben Romdhale és Abu Fani helyett Owusu Kwabena és Alekszandar Pesics a Fradiban.

66. perc

A sorozatosan szabálytalankodó Ben Romhdale-ét sárgázza be Schlager bíró. Parisi beadását az ugyancsak csereként beálló Antonin Barák fejeli bal alsó sarokba. Dibusz hiába nyújtózkodik, nem éri el a labdát. Fiorentina – Ferencváros 1-2

63. perc

Nico González sistergő lövése alig kerüli el a jobb alsó sarkot.

61. perc

Szorongat a Fiorentina: Nico González lövése után a kipattanót Bonaventura bombázza fölé.

57. perc

Varga Barnabás labdaelrúgásért kap sárga lapot. Ez fölösleges volt...

56. perc

Folytatódik a Fradi-show: Ramírez sistergő bombáját csak kiütni tudja Terracciano.

55. perc

Samy Mmaee rossz ütemben csúszik be Nico Gonzáleznek, jogos a sárga.

53. perc

Egy újabb remek ferencvárosi kontra: Zachariassen passza után Ben Romdahle a felső kapufára bombáz!

51. perc

De kit érdekel már az előző szituáció, amikor megszerzi második gólját a Fradi! Abu Fani szögletét a remek ütemben felugró Ibrahim Cissé fejeli a léc alá! A francia hátvédnek ez az első gólja az FTC-ben. Soha rosszabbkor... Fiorentina – Ferencváros 0-2!

48. perc

Varga Barna ugrik ki a leshatárról, remek visszacsel után bodicsekkelik a tizenhatoson belül, de a VAR jogosan ítél offside-ot.

46. perc

A Biraghi helyére beálló Parisi egyből remekül ad be, de a Fradi-védelem hárít.

SZÜNET UTÁN

45+3. perc

Az első játékrész utolsó eseménye: Kayode bedobása után a magasra felugró Nico González fejel, a labda Dibusz ölében landol.

3 perc lesz a hosszabbítás!

44. perc

Ezúttal Ben Romhdane szorul egy szabálytalanság után hosszabb ápolásra. Abu Fani beíveléséből semmi sem lesz.

43. perc

Biraghi bepasszát Mandragora a tizenhatoson belül suhintja rá, de a kísérlet nem okoz(hat) gondot Dibusznak.

A Fradi gólzsákja, Varga Barnabás Firenzében is eredményes volt Fotó: fradi.hu

37. perc

A tizenhatoson belül Martinezzel ütköző Abu Fani az arcán sérül meg, hosszú percekig ápolják. Nincs nagy gond, az izraeli futballista folytatja a meccset.

33. perc

Maxi Lopez 18 méteres bombáját Samy Mmaee mellel hárítja.

31. perc

A gól után kissé leül a játék. Nem bánjuk...

25. perc

Ez már benn van! Zachariassen labdájával ismét Ben Romhdane lódul meg, a tunéziai remek beadását az egyedül álló Varga Barnabás 14 méterről, könnyedén passzolja a hosszú sarokba. Fiorentina – Ferencváros 0-1!

23. perc

Itt a mérkőzés első sárgája: Sigér Mandragora bokájára csúszik rá, mely után villan a lap. Dávid szokás szerint mosolyog.

MMAEE, Samy; SIGÉR Dávid
Remek támadások, kemény védekezés: az első félidő után Fradi-előny! Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

22. perc

Abu Fani 23 méterről próbálkozik, a labda Terracciano ölében landol.

18. perc

Villámgyors Ben Romdahne – Abu Fani – Marquinhos ellentámadás végén a brazil kerül újra óriási helyzetbe, de a kétségbeesetten bevetődő védők szögletre tisztáznak. Ezt be kellett volna rúgni!

16. perc

Abu Fani veszíti el a labdát a tizenhatosnál, a labda Sottil elé kerül, akinek a bombája után szöglet következik. Szerencsére semmi veszély.

12. perc

Ben Romhdane húz el, Sigérnek gurít vissza, Sztankovics mester kedvencének éles lövése a firenzei védőkben akad el. Megzavarható a hazaiak hátsó alakzata!

11. perc

A mintegy 2000 fős Fradi-táborból felhangzik a „Mindent, bele!”

10. perc

Egy beívelés után a kifejelt labdát a rutinos Bonaventura bombázza rá, a labda fölé száll.

7. perc

Hoppá! Terracciano Marquinhoshoz passzolja a labdát, a brazil tekerését a kapus kiüti, Zachariassen ismételhet, a labda szögletre pattan. A beívelés után hamar tisztáz a hazai védelem.

4. perc

Makreckis-Ben Romdahne összjáték után Varga B. lesen kapja a labdát.

1. perc

A Fiorentina kezdi a mérkőzést, de már Dibusznál a labda, ám nemsokára Sottil húz el, beadását Samy Mmaee tisztázza.

KÖVESSÉK ÉLŐ KÖZVETÍTÉSÜNKET!

Nyitókép Szokásos jelenet: Varga Barnabás gólt lő, a társak ünneplik Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

Összesen 25 komment

Mich99
2023. október 06. 00:42
Bravó Fradi! Bravó magyarok!
KomisszárHU
2023. október 06. 00:34
Bajnoki meccseket nem nézek amióta egyszer elaludtam egy Kisvárda - Paks derbin és majdnem kiestem a fotelból. Ezt a meccset most megnéztem, ahogy minden magyar csapat nemzetközi szereplését, és igen jól játszottak. Sajnálom, hogy felált az olasz csapat, megérdemelte volna a Frabi a győzelmet.
Abiondi
2023. október 05. 23:15
Hoppá, csak nem mi szartunk a firenzei crespelle-be??? 🙂 Nagy gratuláció a csapatnak! Hajrá Fradi!💚
Halder_1899
2023. október 05. 23:14
2-0 után kár a kapufáért 3-0 lezárta volna, meg 2-1 nél Pesic meg mikor egyedül kitört és ha belövi.... Aztán nagyon nagy nyomás volt már rajtunk, szép volt. HAJRÁ FRADI !