Szoboszlai majdnem végig a pályán a Brentford ellen, Salah duplájával simán nyert a Liverpool

2023. november 12. 14:41

A Vörösök a PL-ben zárták le két meccse tartó nyeretlen sorozatukat. Szoboszlai a 94. percig a pályán volt, Salah a 200. gólját szerezte.

A Liverpool tehát két nyeretlen meccs után ismét győzött, míg a Brentford három győztes találkozó után szenvedett vereséget.

VÉGEREDMÉNY: Liverpool-Brentford 3-0.

94. perc: Szoboszlait lecseréli Klopp, helyette a 19 éves James McConnell a pályán.

90. perc: hosszabbítás ismét 6 perc lesz.

88. perc: a becserélt Elliott lőtt távolról, Flekken kitolta a labdát.

82. perc: csereként beáll a Liverpoolba a kolumbiai Luis Diaz, akinek napokig volt emberrablók fogságában az édesapja.

77. perc: hatalmasat mentett van Dijk. A holland védő a gólvonalról húzta ki a labdát egy brentfordi szögletet követően.

74. perc: Tsimikas passzolt Jotához, aki befelé tolta a labdát, majd 16 méterről kilőtte a hosszú sarkot. Liverpool-Brentford 3-0.

A mezőnyben folyik a játék, egyik kapu sem forgott veszélyben az elmúlt percekben.

62. perc: Salah újabb gólt szerzett! Tsimikas beadását fejjel stukkolta a kapuba az egyiptomi támadó. Ez volt a 200. gólja angliai pályafutása alatt! Liverpool-Brentford 2-0.

61. perc: tűzijáték Alisson kapuja előtt, veszélyes helyzeteket úszott meg a Pool.

55. perc: Endo becsúszását videózzák. Lehetséges piros lapot vizsgált a VAR, de végül megúszta a japán.

53. perc: távoli lövésekkel operál a Pool, de kaput nem találtak.

50. perc: veszélyes helyről végezhetett el szabadrúgást a Brentford. Jensen lövését Alisson tenyerelte fölé.

49. perc: Mbeumo tarolta le Alissont, egy beadásra érkezett ellentmondást nem tűrően, de a szabálytalanság miatt a játékvezető belefújt a sípjába.

46. perc: a Liverpool kezdte a második félidőt.

Újabb rekord: a Liverpool történetében Mohamed Salah az első, aki a szezon első hat hazai PL-mérkőzésén is gólt szerzett! Fotó: Paul Ellis/AFP

FÉLIDŐ: 1-0

45+4. perc: Alexander-Arnold adott tanári labdát Salahnak, aki kapásból fölé durrantott.

45+2. perc: Nunez 20 méterről lőtt, de a középre tartó labdát ki tudta ütni Flekken.

45. perc: A játékvezető 6 percet hosszabbít.

39. perc: Salah megszerezte a vezetést a Liverpoolnak! Nunez labdáját az egyiptomi fáraó lőtte higgadtan a vendégek kapujába. Ez volt Nunez hetedik gólpassza a PL-ben, mind a hetet Salahnak adta. Liverpool-Brentford 1-0.

32. perc: Mbeumo törhetett kapura, szorongatta a védő, így lövésébe bele tudott kapni Alisson.

31. perc: Tsimikas remekül tekerte középre a szabadrúgást, de a lábak között flipperező labdát végül senki sem tudta kapura lőni.

27. perc: másodszor lő a hálóba a Pool, de ezt sem adják meg. Egy szögletet követő fejes után óriásit védett a brentfordi kapus, majd a kavarodásban Nunez húzta a hálóba a labdát, de megint lesen volt.

22. perc: Jota gurított vissza Szoboszlaihoz, aki lövésre vállalkozott, de a ballal leadott dugó nem sikerült tökéletesen, így a leshatáron helyezkedő Nunez lecsaphatott a labdára és a hálóba lőtt. A VAR azonban jelezte, hogy néhány centivel közelebb helyezkedett a kapuhoz, mint a védője... Marad a gól nélküli állás.

18. perc: a jobb oldalon vezetett ellentámadást a vendéggárda, amelynek a végén Mbeumo lőtt a kapu mellé.

16. perc: Salah adott kitűnő labdát Nuneznek, de az uruguayi közeli lövését lábbal védte Flekken.

14. perc: Jota lövését blokkolták a tizenhatoson belül. Folyamatosan nyom a Liverpool, de a Brentford remekül megszervezte a védekezését.

6. perc: Nunez beadásszerű lövését védte bravúrosan Flekken.

5. perc: óriási kavarodás volt a liverpooli kapu előtt, háromszor is gólt szerezhettek volna a vendégek, de végül az alapvonalon elhagyta a labda a játékteret.

4. perc: 30 méterre a kaputól Szoboszlai adott finom passzt Gakpónak, a holland középre tartó lövését védte Flekken.

1. perc: A vendégek kezdték a meccset, de a hosszú indításuk teljesen veszélytelen volt.

A csapatok már a pályán melegítenek, hamarosan kezdődik az összecsapás a Premier League 12. fordulójából. A Liverpool a negyedik, a Brentford a 9. helyről várja a mérkőzést.

A kezdőcsapatok:

Liverpool FC: Alisson - Alexander-Arnold, Matip, van Dijk, Tsimikas - Szoboszlai, Endo, Gakpo - Salah, Nunez, Jota
Menedzser: Jürgen Klopp

Brentford FC: Flekken - Ajer, Collins, Pinnock, Mee, Roerslev Rasmussen - Norgaard, Jensen, Janelt - Mbeumo, Wissa
Menedzser: Thomas Frank

A Liverpool zsinórban két meccse nyeretlen: ilyen hosszú "sorozata" még nem volt idényben, múlt héten az újonc Luton Town elleni idegenben vívott csata végződött döntetlenre a bajnokságban, csütörtökön pedig a Toulouse elleni Európa-liga meccsen kaptak ki.

A vendég Brentford ezzel szemben három győztes meccsel hangolt a liverpooli utazásra. Sorrendben a Burnley, a Chelsea és a West Ham együttesét is két vállra fektették.

Fotó: PAUL ELLIS/AFP

Összesen 20 komment

zsolti123
2023. november 12. 23:44
Szoboszlai Dominikot ezúttal a 94. percben cserélték le, az Anfield pedig felállva tapsolta a magyar válogatott csapatkapitányát.
zsolti123
2023. november 12. 23:38
Tommaso
2023. november 12. 18:16
Gratulálunk Dominik. Se gól, se gólpassz. Csak így tovább!
Tommaso
2023. november 12. 18:11
Szoboszlait lecseréli Klopp, helyette a a 19 éves James McConnell a pályán. A cikk anti-sportler irója ezt úgy kommentálja, hogy "eljött a fiatalitás ideje".