Fontos feladatot kapott a Manchester City ellen Szoboszlai Dominik – döntetlen a csúcsrangadón

2024. március 10. 16:45

Újra a kezdőcsapatban kapott helyet a magyar klasszis középpályás, aki bő egy órát töltött a pályán.

Fotó: Paul Ellis/AFP

***

Kiegyenlített csatát és igazságos döntetlent hozott a Liverpool–Manchester City rangadó a Premier League 28. fordulójában. A pontosztozkodás után Szoboszlai csapata maradt a második, a címvédő a harmadik helyen. A listavezető jelenleg a 64 pontos Arsenal. A magyar középpályás kezdőként bő egy órát kapott a pályán.

A Premier League-ben egy ideig biztosan ez volt az utolsó összecsapás Pep Guardiola és Jürgen Klopp között: a katalán mester a 30 egymás elleni meccsükön 12-szer kapott ki a némettől – ez a legtöbb vereség a rivális szakemberekkel szemben.

VÉGEREDMÉNY: Liverpool–Manchester City 1–1.

90+7. perc: büntetőt reklamáltak a liverpooliak, de a játékvezető jelezte, hogy Ake mozdulata nem volt szabálytalan Szalah ellen.

90. perc: 8 perc a hosszabbítás.

89. perc: Doku cselezte be magát a tizenhatoson belülre, lövése után a labda a hosszú kapufáról pattant Kelleher kezébe.

84. perc: Mac Allister lövése kerülte el a kaput, az argentin világbajnok szabálytalanságot reklamált, de a játékvezető nem értett egyet vele.

76. perc: Nunez helyett a holland Gakpo érkezik.

73. perc: Kelleher ráütötte a labdát Fodenre, akinek a mellkasáról a lécre pattant a labda!

71. perc: hatalmas Liverpool-helyzet, de Ortega jól robbant ki a kapujából és kiütötte Nunez lövését.

69. perc: Guardiola is kettőt cserélt, De Bruyne és Alvarez lejött a pályáról, Doku és Kovacic beszállt.

64. perc: Diaz elől pöckölte szögletre a labdát a vendégek védője.

63. perc: Szalah remek labdát adott Diaznak, aki ziccerben nem talált kaput.

61. perc: kettős csere a hazaiaknál, Szoboszlai és Bradley lejött, Robertson és Szalah pedig beállt.

Szoboszlai Dominik bő egy órát kapott a Manchester City elleni csúcsrangadón

59. perc: Bernardo Silva kapott sárga lapot.

59. perc: veszélyes ellenakciót vezetett a Liverpool, de Diaz hosszan vette át a labdát, így nem alakult ki valódi gólhelyzet.

58. perc: Foden közeli lövését védte Kelleher.

56. perc: végül cserélni kellett a vendégek kapusát, Edersont Ortega váltotta a City kapujában.

50. perc: Mac Allister vágta a kapuba a büntetőt. 1–1.

47. perc: Ake hazaadására csapott le Nunez, akit felvágott a tizenhatoson belül Ederson, így büntetőhöz jutott a Liverpool. Ápolni kellett a brazil kapust, aki ráadásul egy sárga lapot is kapott.

46. perc: a vendégek kezdték a második félidőt.

Kevin De Bruyne és Szoboszlai Dominik harcol a labdáért a Manchester City liverpooli vendégjátéka során

FÉLIDŐ: 0–1

45+3. perc: Szoboszlai szabadrúgását fogta Ederson, ez volt a Liverpool első kaput eltaláló lövése – bő egy félidőt kellett rá várni.

45+ 2. perc: Rodri kapott sárga lapot.

45+1. perc: Walker veszélyes beadásáról maradt le Alvarez a kapu előterében.

45. perc: két perc a ráaadás.

44. perc: Alvarez magasan a kapu fölé lőtt.

42. perc: Szoboszlai tette tovább a labdát Diaznak, aki előbb cselezett, majd lőtt, de a labda elszállt a kapu mellett.

39. perc: Haaland vezethette rá van Dijkre a labdát, a norvég kapura tudott ugyan lőni, de Kelleher biztos kézzel hárított.

31. perc: Elliott tekerésére Szoboszlai érkezett fejjel, de nem tudta pontosan kapura bólintani a labdát.

23. perc: De Bruyne szögletét a rövid saroknál passzolta a hálóba Stones. Elaludtak a liverpooli védők. 0–1.

23. perc: Bernardo Silva parádés beadását van Dijk fejelte ki Haaland elől.

19. perc: Nunez ugrott ki a vendégvédők közül, beadását Diaz passzolta a kapuba, de nem sokáig örülhetnek a liverpooli szurkolók, mert a játékvezető lest jelzett.

13. perc: Elliott beadásáról hajszállal maradt le az uruguayi Nunez a kapu előterében.

8. perc: De Bruyne bombázott a liverpooli kapura, de Kelleher ki tudta tenyerelni a lövést.

3. perc: Alvarez adott le egy veszélyes lövést a bal oldalról, de Kelleher biztosan fogta a labdát.

2. perc: Foden lőhetett volna a tizenhatoson belülre érve, de van Dijk el tudta pöckölni előle a labdát.

1. perc: a Liverpool kezdte a mérkőzést.

A csapatok már a pályán melegítenek, hamarosan kezdődik az összecsapás a Premier League 28. fordulójából. A Liverpool a második, a címvédő Manchester City a 3. helyről várja a mérkőzést. Szoboszlai újra a kezdőcsapatban kapott helyet a Premier League-ben! A szezon végén távozó liverpooli menedzser, Jürgen Klopp fontos feladatot adott magyar játékosának: támadásban rábízta a pálya jobb oldalát, de természetesen a védekezésből is alaposan ki kell vennie a részét, mert a világbajnok Alvarezzel és az előrehúzódó holland védővel, Akéval is fel kell vennie a kesztyűt.

A kezdőcsapatok:

Liverpool FC: Kelleher - Bradley, Quansah, van Dijk, Gomez - Szoboszlai, Mac Allister, Endo - Elliott, Nunez, Diaz
Menedzser: Jürgen Klopp

Manchester City: Ederson - Walker, Akanji, Ake - Rodri, Stones - Foden, Alvarez, Bernardo Silva, De Bruyne - Haaland
Menedzser: Pep Guardiola

Mint arról beharangozónkban is írtunk, a Premier League bajnoki címéért folyó versenyfutást is nagyban befolyásolja a Liverpool–Manchester City csúcsrangadó, amelyen a magyar középpályás, Szoboszlai Dominik jó barátjával, Erling Haalanddal, a szezon végén távozó német szakember, Jürgen Klopp pedig a vendégek katalán menedzserével, Pep Guardiolával csaphat össze.

Ősszel 1–1-re végeztek a riválisok Manchesterben, vasárnap pedig az Anfielden találkozik a forduló előtti listavezető Liverpool és az egy ponttal és hellyel mögötte álló, címvédő Manchester City. Ha nem is lesz döntőnek beillő mérkőzés, hiszen következik még 10 forduló, az év egyik legfontosabb összecsapása előtt áll mindkét együttes.

Összesen 44 komment

lefty67
2024. március 10. 20:32
Sérülés után kezdeni egy ilyen őrült iramú meccsen nem egyszerű! Nem villogott, de adott két olyan passzt ( Bradley,Eliott) ,amit be lehetett volna rúgni! A Liverpool ugyanaz a szint mint a BL-győztes és így kell értékelni Domi szereplését is! Az itt örökké károgókkal meg remélem nem találkozok a Puskásban!
akkor ki
2024. március 10. 19:30
Gratula Dom! Szuper volt, csak így tovább a gyógyulás útján!
akkor ki
Ennyi geczi rosszmájú embert miért hord a Föld?! Ti miért nem húztok innen a picsába??
rugbista
2024. március 10. 18:23
Lehet, Varga Barnabást le kellene igazolni a a Poolnak, ő tudnak alkotni Dominikkal. Ha Diaz helyett ma ő, játszik, bucira verik a Cityt.