Folytatódott a Milák-show, de becsúszott egy vereség! Ki az a Kovács Attila?

2024. április 11. 18:07

Az eddigi három mellé egy újabb aranyérmet és egy ezüstöt nyert a hosszú kihagyás után visszatért úszóklasszis.

Nyitókép: Nemzeti Sport/Árvai Károly

***

Jó ideig nem talált legyőzőre Milák Kristóf, aki a bevállalt 6 számból ötöt már teljesített az Országos Úszó Bajnokságon. Kedden 100 méter gyorson (48.38), szerdán fő számában, 200 pillangón (1:54.90) és 50 gyorson (21.89) győzött, s szerezte meg a harmadik olimpiai számban a párizsi indulási jogot. Csütörtökön újabb két számban mérette meg magát a közel egy év után újra versenyző 24 éves talentum – és igazolta is a klasszisát.

Ezt is ajánljuk a témában

A délelőtti előfutamban az osztrák Alexander Trampitsch még jobb időt úszott 200 gyorson, a kora esti döntőt Milák kezdte a legjobban Márton Richárddal, Betlehem Dáviddal és Németh Nándorral harcolt.

Az utolsó ötven előtt viszont az első háromban sem volt benne,

a meglepetésember, végül ezüstérmes egri úszó, a 20 éves Kovács Attila vezetett. Milák Kristóf – kevés úszóedzéssel a háta mögött is jó erőállapotban – megrázta magát, s mindenkit faképnél hagyva nyert (1:48.15), majd ahogy ezen az OB-n rendszeresen: vágott egy „fapofát”. Egy éve, a kaposvári országos bajnokságon 1:46.58-at úszott, ahhoz képest még tényleg nincs csúcsformában.

Alig 45 perc és egy eredményhirdetés, illetve békatalpas lazító úszás után újra döntőre szólították. 50 pillangón, nem olimpiai versenyszámban azonban nem ő számított a fő esélyesnek, hanem az előző 5 esztendő aranyérmese, Európa-bajnok Szabó Szebasztián. A győriek vajdasági származású sprintere rajt-cél győzelmet aratott (23.32),

Miláknak meg kellett elégednie a második hellyel (23.44).

Pénteken 100 pillangón viszont meglepetés lenne, ha nem ő nyerne...

Összesen 21 komment

sexykitty-79
2024. április 30. 22:46
🍓 ️ ­­­A­ ­­d­ö­g­ö­­s­ ­l­á­­n­­­y­­o­­­k­ ­v­­á­­r­­­n­­a­­­k­­­ ­­­r­­­á­­d­­­ 👉 𝗪­𝗪­𝗪­­.­­𝗖­𝗨­𝗠𝟰­­­.­­𝗙­­𝗨­𝗡
Tommaso
2024. április 11. 20:25
Régi dicsőségünk hol késel az éji homályban... "Újabb négy érmet nyertek a magyarok az egyesült államokbeli Indianapolisban zajló junior úszó-világbajnokság vasárnapi napján. A magyarok a zárónap előtt 13 éremmel, négy arannyal, hat ezüsttel és három bronzzal állnak..." Vajon lesz.-e egyáltalán érmünk Párizsban?
rugbista
2024. április 11. 19:13
...és egy újabb párizsi éremesély: Jackl Vivien!
Tommaso
Elég vérszegénnyé vált a magyar úszósport, hogy valaki edzés nélkül, ilyen könnyen megverheti őket. Pár éve még 5-6 érem volt a jogos elvárás. Párizsban jó lesz, ha egyáltalán lesz (egy).