Bánfalvi Szabolcs

2021. október 14. 23:41
A keddi Anglia–Magyarország (1–1) találkozó után több brit lap is arról számolt be, hogy a vendégszektorban a mérkőzés elején azért tört ki a botrány, mert egy szurkoló rasszista megjegyzést tett az egyik rendezőre. A Bors információi alapján viszont a térdelőgesztust elutasító molinó miatt nyomultak a rendfenntartók a magyar szektorba, és a verekedés azután kezdődött.
66
Nemzetközi lapszemlénk
2021. október 13. 22:03
A magyar labdarúgó-válogatott bravúros döntetlent ért el a világbajnoki selejtezőn Angliában kedd este. A nemzetközi lapok kitérnek a magyar szurkolók viselkedésére, már a FIFA kedd esti meccselemzését firtatják, és olykor a mutatott játékkal is foglalkoznak.
47
2021. október 12. 5:44
A birkózó-világbajnokságot október 2. és 10. között rendezték Oslóban, s Szőke Alex élete első felnőtt-vb-jén ezüstérmet nyert. Emellett a magyar kötöttfogású csapat még négy ötödik helyezést ért el, és a hatodik helyen zárta a csapatrangsort.
2021. október 11. 22:22
A Golovin-korszak első győzelmét követte a második. A magyar női kézilabda-válogatott 30-28-ra nyert idegenben a szlovákok ellen az Eb-selejtező második fordulójában vasárnap, így a mieink újabb két pontot gyűjtöttek, s vezetik a csoportot.
2021. október 10. 16:24
A magyarok két ezüst- és két bronzérmet szereztek a budapesti rövid pályás úszóvilágkupa-viadal utolsó napján, szombaton. Összességében 16 érem a magyar termés, ám különösen fontos, hogy két év után megint nézők előtt úszhattak a versenyzők.
2021. október 9. 4:58
A rövid pályás úszóvilágkupa-sorozat budapesti állomásán egy arany-, négy ezüst- és két bronzérmet szereztek a magyar úszók pénteken, a második versenynapon. A világkupafutamok után pedig Cseh László hivatalosan is elköszönt a versenyzéstől – megható és méltó volt a búcsú.
2021. október 8. 11:31
Csütörtöktől szombatig tart a FINA Úszó Világkupa második állomása a Duna Arénában, ahol a magyar klasszisok és a külföldi kiválóságok két év után megint nézők előtt versenyezhetnek. Az első nap a magyar úszók egy arany-, három ezüst- és egy bronzérmet szereztek. A Világkupa minden estére tartogat különleges pillanatokat, a ma esti lehet azonban a legérzelmesebb: Cseh László végleg elköszön a versenyzéstől és egy utolsó száz vegyessel int majd búcsút egy páratlan pályafutásnak.
1
2021. október 7. 17:11
A magyar női kézilabda-válogatott Portugália ellen játszotta első mérkőzését az Eb-selejtezőkön Érden. Az első félidő nehezen alakult, ám végül tíz góllal győztek a mieink Golovin Vlagyimir szövetségi kapitány bemutatkozásán.
2021. október 4. 22:12
A birkózó-világbajnokságot október 2. és 10. között rendezik Oslóban, ahol a magyar szabadfogású csapat már befejezte szereplését, miután a négyfős válogatott minden tagja elveszítette első meccsét és kiesett. A folytatásban további kilenc versenyző képviseli Magyarországot.
2021. október 4. 12:27
A maratoni kajak-kenu világbajnokságon szombaton öt futamból háromban is kettős magyar győzelem született a romániai Pitestiben, míg vasárnap a párosok döntőiben a magyarok két első, egy második és egy harmadik helyet szereztek. Magyarország ezúttal is toronymagasan az éremtáblázat élén végzett tizenegy arany-, tíz ezüst- és két bronzéremmel.
2021. október 2. 3:52
Női válogatottunk egy szettre volt a tobábbjutástól, ám óriási csatában 3:2-re kikapott a két honosított kínaival felálló Portugáliától, így nem jutott be az asztalitenisz csapat Európa-bajnokság negyeddöntőjébe Kolozsváron. Míg a férficsapatunk az utolsó csoportmeccsét is elveszítette az olaszok ellen.
1
2021. október 1. 22:14
Hét érmet, közte négy aranyat szerzett a magyar csapat a vasárnapig tartó maratoni kajak-kenu világbajnokság első napján, csütörtökön a romániai Pitestiben. Míg pénteken utánpótlás versenyeket rendeztek, s a magyar válogatott két nap után hat-hat arany- és ezüstéremmel vezeti az éremtáblázatot.
2021. szeptember 29. 16:19
Az asztalitenisz csapat Európa-bajnokság szeptember 28-án kezdődött Kolozsváron, s október 3-ig tart. A magyar férfiválogatott az Eb első és második napján is egy-egy vereséget szenvedett, míg a női csapatunk szerda este mutatkozik be, Pergel Szandra nélkül. Eb-újoncokat is avatnak a fiatalítás jegyében.
2021. szeptember 20. 9:34
Egy arany-, négy ezüst- és két bronzérmet szerzett a magyar küldöttség a koppenhágai kajak-kenu világbajnokság vasárnapi 200 és 500 méteres döntőiben. Míg 5000 méteren taroltak a magyar versenyzők: három arany- és egy ezüstérem a mérleg. Ezzel a magyar csapat az éremtábla élén végzett 18 éremmel, hat arannyal, nyolc ezüsttel és négy bronzzal.
2021. szeptember 18. 23:17
A koppenhágai gyorsasági kajak-kenu világbajnokság szombati döntőiben két arany-, három ezüst- és két bronzérmet szerzett a magyar küldöttség. Míg a paraszakágban egy arany- és két bronzérem a magyar termés.
2021. szeptember 17. 21:59
Amíg a Ferecváros labdarúgó csapata Leverkusenben kezdte meg a nemzetközi kupaszereplést csütörtökön, a férfi kézilabdázók elit ligájában a Telekom Veszprém négygólos hátrányból fordítva 34–31-re nyert a PSG ellen a Bajnokok Ligája B-csoportjának 1. fordulójában. A csütörtöki játéknap sikerére hat évet várt a magyar együttes, hiszen ehhez hasonló bravúrt, 2015 novembere óta nem jegyez a veszprémi gárda a párizsi sztárcsapat ellen. Visszatekintettünk a minapi siker mozzanataira.
2021. szeptember 15. 12:26
Felavatták a korhűen felújított könyvtárépületet a Testnevelési Egyetemen. A szeptember 14-én tartott sajtótájékoztatón mutatkozott be hivatalosan is az újonnan megválasztott rektor, dr. habil. Sterbenz Tamás, röviden ismertették a IV. Sport és Innováció Nemzetközi Konferencia programját a társrendező Nemzeti Kézilabda Akadémiával együtt, továbbá bemutatták a Sport a 20. században című tanulmánykötetet.
2021. szeptember 14. 16:14
Veres Amarilla nyerte meg a női párbajtőrözők egyéni versenyét az A sérültségi kategóriában a tokiói paralimpián. Ezzel az első magyar nő, aki kerekesszékes vívásban paralimpiai bajnok lett. Ez már sporttörténelem, ám tovább szeretné azt írni a párizsi paralimpián. Az élsportoló érzéseiről és teljesítményéről is mesélt lapunknak.

összesen: 26 db | 18 db/oldal