Edvi László

2021. szeptember 25. 14:34
Utoljára évezredünk elején 2000. október 21-én fordult elő, hogy öt magyar volt egy német élvonalbeli találkozón. Akkor is a Hertha játszott, és a volt NDK területéről érkező Energie Cottbus volt az ellenfele. A vendégeknél végig szerepelt Sebők Vilmos és Mátyus János , a 79. percben csereként érkezett Horváth Ferenc . A hazaiaknál pedig végig védett Király Gábor, és a kispadon ült Dárdai Pál. 21 évvel később Dárdai Pál ismét a kispadon ült, de már a Hertha vezetőedzőjeként.
2
2021. szeptember 23. 22:02
Benny Lauth. Emlékszik még valaki erre a focistára? És arra, hogy játszott a Ferencváros csapatában? A fiatal korában csodagyereknek kikiáltott játékos akkor került a magyar bajnokságba, amikor már itt sem tudott maradandót alkotni. Most a magyar bajnok ismét egy olyan német játékost igazolt, akit pályafutása kezdetekor a jövő világsztárjának gondolt mindenki.
6
2021. szeptember 22. 13:13
Az elmúlt napokban elkezdődtek a küzdelmek az európai kézilabda kupákban. Magyar csapatok is ott voltak a rajtnál, és mivel a vízilabda mellett ez az a sport, melyben komoly szerepet játszanak a hazánkban bejegyzett gárdák, érdemes kicsit rendszerezni a sorozatokat.
2021. szeptember 16. 19:46
Jól rajtolt a Ferencváros a Leverkusen otthonában, és már a 8. percben vezetést szerzett! A német élcsapat az első félidőben egyenlített, majd a második játékrész közepén szerzett góllal megnyerte a mérkőzést. Ennyi különbség mindenképpen van a két csapat között, de ezért a vereségért nem kell szégyenkezni!
6
2021. szeptember 15. 1:16
A Juventus Ronaldo nélkül is jó, Barcelonában nincs élet Messi után, míg a csendes lengyel, LewanGÓLski továbbra is megállíthatatlan.
2021. szeptember 14. 0:40
A New York-i teniszrajongóknak mostanában nincs szerencséjük. Hiába szeretnének rekordot, csúcsot, sztorit, nem kapnak. Az idei US Open is úgy ért véget, hogy a várva várt „nagy durranás” elmaradt. Hiába készült el szobrának talapzata a hős nem állhatott rá.
2021. szeptember 11. 22:18
Robert Lewandowski a hajrában a góljával nagyon felbosszantotta Gulácsi Pétert és Willi Orbant. Majd ugyanezt tette Leon Goretzka is, a mérkőzés ugyanezen fázisában. Benjamin Pavard viszont nem lehetett boldog, amikor a találkozó végén kezet fogott a magyar kapussal és védővel. Ki ne emlékezne rá, hogy az idei év három nagyon fontos focimeccsén történtek ezek. Az első válogatottunk Lengyelország elleni vb-selejtezőjén, a másik kettő az Európa-bajnokságon Németország, illetve Franciaország ellen. Ma este Gulácsi és Orban ismét fontos mérkőzésen találkozott ezzel a három világklasszissal. Ám ez klubcsapatok közötti csata volt a német bajnokságban.
1
2021. szeptember 10. 0:19
Amikor kisorsolták az európai selejtező-csoportokat, mindenki elkezdte latolgatni az esélyeket. Ki lesz, aki simán kijut? Ki okozhat meglepetést? Melyik csoportban borul a papírforma? Ki lesz az óriásölő kicsi? Most, hogy túlvagyunk a csoportmeccsek felén, és lassan a finisbe fordulnak az események, ki lehet jelenteni: a labdarúgás történetében talán soha nem voltak még ennyire kiszámíthatóak, minden komolyabb meglepetést nélkülözőek a küzdelmek.
2021. szeptember 9. 19:42
Szeptember 11. 20 éve van tragikus jelentősége ennek a dátumnak. A magyar jégkorongban viszont idén ez vidám nap lesz: rajtol a szezon! Végre ismét nézők előtt zajlanak a küzdelmek, akár telt ház is várhatja a csapatokat mind a 11 helyszínen. Mert egy híján egy tucat gárda nevezett a magyar bázisú Erste Ligába. Ennél soha nem volt több, és a kereteket megismerve lehet, hogy minden idők legszínvonalasabb, legizgalmasabb pontvadászata lesz ez. A több mint féléves háború rögtön egy szikrázó csatával indul: a bajnok és az MK-győztes mérkőzik meg az Andersen Szuperkupáért. Mesés lesz!
2021. szeptember 8. 18:59
Villámrajt a vb-selejtezőn: Szalai a 9., Botka a 18. percben szerzett gólt! A félidő második felében már az andorraiak is néha átmentek a magyar térfélre, de helyzetet nem tudtak kialakítani. Óriási tudásbeli különbség volt az első játékrészben a két válogatott között, szerencsére a mi javunkra. A másodikban már nem, sőt a 66. percben egy bohózatba illő jelenetet követően a kapunkba került a labda, szerencsére a VAR szerint lesállás után. A hajrában viszont már a videobíró sem mentette meg csapatunkat: Andorra gólt szerzett Magyarországon. Az utolsó percekben pedig már remegnünk kellett, hogy itthon maradjon a három pont.
34
2021. szeptember 6. 21:00
A Telekom Veszprém nyerte az idei SEHA-ligát. Sokan talán nem is tudják pontosan mi is ez a sorozat, pedig eredetileg olyan mini Bajnokok Ligájának hozták létre. Sőt, néha nívósabb a mezőny, mint az elitsorozatban, úgyhogy a „mini” jelző helyett talán a „területi” a helyesebb. Mert ez a bajnokság tulajdonképpen délszláv alapú, és köztudottan ebben a térségben hagyományosan nagyon erős a kézilabda.
2021. szeptember 5. 14:58
Szabó László, a Magyar Paralimpiai Bizottság elnöke a játékok előtt a Mandinernek adott interjújában 3-5 aranyéremben és összesen 15 éremben reménykedett. A sportolók ezt a vágyat még egy kicsit túl is teljesítették, 7 aranyéremmel, 5 ezüstéremmel és 4 bronzéremmel jöhetnek haza. A 12 nap nem tucatteljesítménye kronológiai sorrendben.
2021. szeptember 4. 15:12
A világbajnoki selejtező-csoportunk állására, illetve az eddigi eredményekre tekintve mondhatnánk, hogy két azonos képességű csapat csap össze az Albánia- Magyarország találkozón vasárnap kora este. Hisz’ mindkettő nyert Andorra és San Marino vendégeként, kikapott otthon Angliától, az egy pont különbség abból adódik, hogy Albánia vereséget szenvedett Lengyelországban, míg a mi válogatottunk Budapesten döntetlent játszott Lewandowskiékkal. Ám bízzunk benne, hogy szó sem lehet egyenlő erőkről, hanem magabiztosan nyer válogatottunk idegenben! Nemcsak a játékosok tudása közti különbség, hanem a múlt is biztos magyar diadalt ígér!
11
2021. szeptember 2. 20:05
Sterling, Kane, Maguire és Rice góljával Anglia magabiztosan nyert Magyarország ellen.
12
2021. szeptember 1. 1:33
1962. május 31-én a chilei világbajnokságon Tichy Lajos és Albert Flórián góljával Magyarország legyőzte Angliát. Akkor a negyeddöntőig ment a csapat. Ezt követően a mai napig 13 mérkőzést vívott egymással a két válogatott és a mérleg: 11 angol diadal, 2 döntetlen. A magyar válogatott 1962 óta nem tudta legyőzni a csütörtöki ellenfelet. Reméljük végre véget ér az 59 szűk esztendő!
1
2021. augusztus 30. 21:21
Úszásban, íjászatban és atlétikában szurkolhattunk honfitársainknak a paralimpia hétfői versenynapján. Dobogós helyezés ezúttal nem született, de nem lehet elégszer hangsúlyozni: mindenki győztes, aki részt vesz ezen az eseményen.
2021. augusztus 28. 2:51
Az augusztusi őszben két helyen is csodát vártunk a világ legnépszerűbb téli csapatsportjában. Kanadában abban reménykedtünk, hogy a hölgyek bejutnak a világbajnokságon a legjobb nyolc csapat közé. Nem sikerült, a vb-t 9. helyen zárta a társaság, de minden esélye megvan, hogy jövőre ugyanebben a mezőnyben előrébb lépjen. Az urak helyzete egy kicsit más, a közeljövőben ők nem kapják vissza azt az esélyt, ami most elment. Legközelebb a 2026-os téli olimpia selejtezői során javíthatnak.
4
2021. augusztus 26. 0:21
2009-ben férfi jégkorong-válogatottunk olyat tett, amit a II. világháború óta nem: a világbajnokság legmagasabb osztályában szerepelt. Akkor női hokisaink még az ötödik vonalban játszottak. Majd tucatnyi év alatt nem tucatteljesítménnyel feljutottak a legjobbak közé. Az elmúlt napokban a világ legszűkebb, 10 csapatos élmezőnyében játszhattak. Utolsó meccsükön pedig gyönyörű győzelmet arattak