Kijutott az olimpiára a női vízilabda-válogatott

2012. április 20. 17:08

Legyőzte Kazahsztánt a trieszti olimpiai selejtező tornán a női vízilabda-válogatott, így kijutott a londoni olimpiára.

A magyar női vízilabda-válogatott kijutott a londoni olimpiára. A Merész András irányította női pólósok a trieszti selejtező tornán, a pénteki keresztbejátszásos negyeddöntő első párjában Kazahsztán legjobbjainak magabiztos legyőzésével szerezték meg a jogot a nyári ötkarikás játékokon való szereplésre.

A magyar válogatott a nyolc közé csoportelsőként jutott be, miután a vb-harmadik oroszokat 13-12-re legyőzte, majd a házigazda olaszoktól elszenvedett 11-9-es vereséget követően a spanyolokon kerekedett felül 10-9-re. Pénteki ellenfele, a pólótudásból nálánál jóval szerényebb szinten álló kazah gárda a másik csoportban a negyedik lett.

Eredmény, negyeddöntő:

Magyarország-Kazahsztán 18-5 (6-1, 3-1, 4-1, 5-2)

Összesen 5 komment

krotak
2012. április 20. 22:42
Szép volt, lányok! Valamelyik kedves hozzászólónak van ötlete, mi lehet az oka, hogy tizenéves fiúk nagyon jól fociznak, huszonévesen meg kétballábas balfácán lesz belőlük?
medve
2012. április 20. 18:42
Gratula. Néztem a meccseiket. 1-2 jó meccs Londonban, és érem közelébe kerülnek.