Paralimpia: Konkoly Zsófia ezüstérmes 200 méter vegyesen

2021. szeptember 01. 11:55

Szerdán már ez a magyar csapat második érme.

Ezüstérmet nyert Konkoly Zsófia 200 méteres vegyesúszásban az S9-es kategóriában a tokiói paralimpia szerdai napján. A 19 éves pécsi versenyző - akinek nem fejlődött ki rendesen a jobb karja – a délelőtti három előfutamból az elsőben szerepelt, és azt 2:35.16 perccel megnyerte. Ideje összesítésben a második legjobb volt a világcsúcstartó Sophie Pascoe-é mögött. Az új-zélandi 61 századdal úszott nála gyorsabban, de a rekordja csaknem tíz másodperccel jobb.

Az esti döntőben az ötös pályán úszott a szám idei, magyar Európa-bajnoka, és másodikként ért célba 2:33.00 perccel úgy, hogy nagy hajrával majdnem utolérte Pascoe-t, aki mindössze 27 századdal előzte meg őt. Konkoly Zsófia a magyar küldöttség tizenegyedik érmét – a negyedik ezüstjét – szerezte Tokióban.

Nyitókép: MTI/Koszticsák Szilárd