Nem sikerült a bravúr, elúszott a hajó: Izland - Magyarország 31-30

2022. január 18. 17:55

Szépen meghalunk vagy továbbjutunk? A részben hazai rendezésű Európa-bajnokságon ez itt a kérdés!

Vámos Tamás
Vámos Tamás

A mérkőzés előtt csak annyi bizonyos: a magyar válogatott 16 fős keretéből ezúttal is Borbély Ádám, Győri Mátyás, Nagy Bence és Sunajko Stefan marad ki. Kövessék élő hírfolyamunkat!

Az Eb legkiegyenlítettebb csoportjára jellemző: a nap végére akár még a jelenleg 100 százaléos Izland is kieshet!

1. perc Máthé lövését védi az izlandi kapus, Elisson szerzi a mérkőzés első gólját, de az egyre jobb formában lévő Szita Zoltán egyenlít! 1-1

2. perc Lékai Máté egyből 2  percre "kiküldi" Gislasont.

4. perc Fordulatos a meccs! Nem engedjük el Izlandot, sőt Máthé és Bóka találataival már vezetünk is! 4-3

7. perc Ahogy várható volt, potyognak a gólok: a nem teljesen egészséges Bánhidi Bence is megvillan! 6-5 ide.

9. perc Emberelőny Izlandnál, ki is használják, az ellentámadásból Lékai sajnos kapufát lő. Hol a hazai pálya? Az állás: 6-6.

12. perc Máthé Dominik belelendült, másodszor is villan, eddig 22 lövés/13 gól az átlaga. Még mindig döntetlen: 7-7.

13. perc Gudjonsson, majd a játékkal ezúttal is maximálisan együtt élő Lékai eredményes. 8-8

14. perc Kétszer is hibázunk, de Mikler is véd egyet, és az ellentámadásból Topics betalál, majd Lékai lövését rutinosan védi az izlandi kapus. Gústavsson már negyedszer babonáz meg minket.

17. perc Bár Bánhidi is betalál, a vendégek is megteszik ezt, először kettő az előnyük. 10-12

20. perc A sérült Bánhidi fantasztikus: már negyedszer mattol! Közvetlenül utána Magnusson hetesből eredményes 11-13

21. perc S amire mindenki várt (bocs, Roli): Székely Márton a magyar válogatott kapujában. A két válogatott négy kapusa közül a leghatékonyabb Eb-mutató: 32 százalékos hatékonysággal teljesít.

22. perc Ligetvári Patrik jogos két perce, hiányzik a kommunikáció. Magnusson hetesét Székely kivéééédi! Marad a 12-13.

23. perc Nem jön be a kínai figura: Bóka lövését védi az izlandi szakállas, ráadásul Gudjónsson betalál. 13-14

25. perc Bóka ismét eredményes, de sajnos Gudjónsson is. Szerencsére Ancsin Gábor először villan! 16-16

28. perc Bodó távolról, Pedro közelről hibázik. Ezek a kapkodás percei!

30. perc Gudjónsson a távolba lövi a labdát - vezethetünk! Bodó azonban előkészületlenül lő, 11 másodperccel a vége előtt Palmársson betalál, mínusz egynél magyar időkérés. Bodó végre újra gólt lőőőől! Nagyon mennek nekünk ezek az utolsó utáni támadások! A félidőben: 17-17.

SZÜNET UTÁN

31. perc Izlandi hetessel folytatódik a mérkőzés: Elisson belövi, de az ellentámadásból szerencsére a magyar csapat legjobbja, Bánhidi Bence egyenlít 18-18

32. perc Magnusson révén ismét náluk az előny. 18-19

33. perc A magyar válogatott és Szita Zoli nem hagyja magát, ráadásul Székely véd utána egy óriásit.  19-19

34. perc Marci még egyet fog - mibe kapaszkodjunk, ha nem ebbe? Ez az, Lékai villllaaan - megvan a vezetés! 20-19

35. perc Sajnos ismét Elisson eredményes 20-20

37. perc Heteshez jutunk - a mérkőzés folyamán először - amit Máthé Dominik értékesíti 21-20

38. perc Máthé egyébként - a két gólja mellett - sokat hibázik, négy eladott labdája van. Most is, és már fordítanak is az izlandiak 21-22

39. perc Kis lejtő, de jól védekezünk, az ellentámadásból Szita belövi. Mindent bele! 22-23

41. perc Hűűha! Magnusson betalál, Lékai kihajítja a pályáról a labdát, de szerencsére ők is hibáznak, Pedro az üres kapuba talál! 23-24

A kép csalóka: nem tudtuk megállítani Izlandot... Fotó: MTI/Kovács Tamás

43. perc Sipos két percre kiáll, Elisson már hetedszer eredményes - az Eb-n eddig összesen ötször talált be. Miért ellenünk támadnak föl a halottak is?! :) De szerencsére Máthé újravillan! Zúg a "Ria, Ria! Hubngária! 24-25

45. perc És Szita lövése megtalálja az utat a kapuba, az ellentámadás után kétes játékvezetői ítélet, góllövőnk reklamál, kiáll. De az izlandiak is idegesek, kiejtik a labdát! 25-25

47. perc Passzív a játékunk, Bodó elhamarkodottan kapufát lő. Izlandi időkérés.

48. perc Egy csodás löbbölés után Bánhidi Bence bizonyítja: a világ egyik legjobb beállósa! 26-25

49. perc De Palmársson gyorsan lehűti a kedélyeket 26-26

51. perc Izland heteshez jut, Mikler beáll és kifogja Elisson büntetőjét! Ez az!

52. perc Pedro indításgólt lő, ám csak egy pillanatra, mert a magára találó Elisson gyors egymásutánban kétszer is eredményes... 28-28

54. perc Nem elég, hogy Sipos Adriánt harmadszor állítják ki a játékvezetők (így neki befejeződött a mérkőzés), Magnusson belüvi a hetest. 28-29

56. perc Arnárssont kiállíták utólag a bírók, de Izland jöhet. Közben gól is lőnek, ám szerencsére Pedro is. 30-31

57. perc Egyre melegebb a pite...

58. perc Pláne, hogy Máthé büntetőjét Gústavsson kivédi... Ezzel minden bizonníal elúszott a továbbjutás...

59. perc Izlandi időkérés - jó lenne döntetlenre hozni a meccset, hiszen ha a holland - portugálon luzitán siker születik, mi jutunk tovább

60. perc Bóka, majd Lékai lövését védi Gústavsson - a magyar válogatott búcsúzik a részben hazai rendezésű Európa-bajnokságtól, hiszen a vége: Izland - Magyarország 31-30

Nyitókép: Fájdalmas vereség volt... Fotó: MTI/Kovács Tamás