Zajos magyar póló siker: férfi válogatottunk öt góllal verte a címvédő Montenegrót a Világliga selejtezőjében

2022. január 19. 04:13

A magyar férfi vízilabda-válogatott 14-9-re nyert a sorozat címvédője, Montenegró ellen Győrött a világliga európai selejtezőjében. Märcz Tamás együttese magabiztosan játszott idei első hivatalos meccsén.

Bánfalvi Szabolcs

Első hivatalos mérkőzés - pipa

A magyar férfi vízilabda-válogatott Montenegró együttesét fogadta telt ház előtt a győri Aqua Sportközpont uszodájában kedden a világliga európai selejtezőjének első fordulójában. A magyar csapat az első hivatalos mérkőzését játszotta a tokiói olimpiai bronzmeccse óta, azonban ezen a találkozón hiányzott három alapemberünk: Varga Dénes, Vámos Márton, Hárai Balázs. Igaz, a montenegrói csapatnál is akadtak hiányzók. Märcz Tamás szövetségi kapitány pedig egy újoncnak is bizalmat szavazott: a Ferencváros 22 éves játékosa,

Fekete Gergő először szerepelt a nemzeti együttesben.

A találkozó kihagyott helyzetekkel kezdődött mindkét oldalon, Vogel Soma már az első percekben remekelt a kapuban. Majd az 5. percben tört meg a gólcsend: Erdélyi Balázs emberelőnyből lőtt góljával 1-0-ra vezetett a válogatottunk. Erre még gyorsan – szűk 20 másodperc múlva – válaszolt a montenegrói alakulat Petkovics fórból szerzett góljával.

Zalánki Gergő, a magyar (balra) és Marko Petkovics, a montenegrói válogatott játékosa a férfi vízilabda-világliga európai selejtezőjében játszott mérkőzésen a győri Aqua Sportközpont uszodájában 2022. január 18-án. MTI/Krizsán Csaba

De ezután már beindult a magyar henger. A Bajnokok Ligája-címvédő Pro Recco légiósa, a balkezes Zalánki Gergő dobott bomba gólt akcióból, majd Manhercz Krisztián ötméteresből volt eredményes, az első negyed vége előtt 33 másodperccel pedig a csapatkapitány Mezei Tamás harcolt ki kiállítást, és a rutinos center két másodperccel később gólra váltotta az emberelőnyt.

Ezzel a mieink 4-1-gyel zárták az első nyolc percet.

A második negyedből mindössze 28 másodperc telt el, amikor Jansik Szilárd vette be az ellenfél kapuját egy nagyon szépen kijátszott emberelőnyös helyzetből. Erre megint jött egy gyors montenegrói válasz, Mrsics szépített büntetőből, ám Vigvári Vendel szintén hamar visszaállította a négygólos különbséget, azonban Mrsics újra szinte azonnal válaszolt, ezúttal akcióból szerzett gólt (6-3). Bő másfél perc alatt két-két gólt szerzett mindkét együttes, ám a gyors gólváltások után bő három percig nem rezdült meg egyik háló sem.

Manhercz Krisztián, a magyar válogatott játékosa három gólt szerzett a férfi vízilabda-világliga európai selejtezőjében Montenegró ellen játszott mérkőzésen a győri Aqua Sportközpont uszodájában 2022. január 18-án. MTI/Krizsán Csaba

Majd Szpaics centergólja révén a vendégcsapat feljött két gólra (6-4). Viszont a negyed utolsó percében kétszer is bevette a magyar csapat a vendégek kapuját. Először egy remekül megjátszott emberelőnyt értékesített a center Bedő Krisztián, a gólpasszt Vigvári Vendel jegyezte, utóbbi aztán lefordulásból dobott gólt öt másodperccel az etap vége előtt.

Ezzel 8-4-es állásnál mentek a nagyszünetre a felek.

A harmadik negyedben mindössze egy percet kellett várni az újabb magyar gólra, Jansik Szilárd szerzett zseniális akciógólt. Ekkor a meccsen először volt öt közte (9-4). Ezután némi gólcsend következett, majd Popadics góljára Manhercz Krisztián válaszolt fórból, ezután Vogel kivédte Matkovics büntetőjét, a balkezes Vadovics Viktor remek akciógólt szerzett szélről – ekkor hattal vezettek a mieink –, majd az újabb montenegrói ötméterest már értékesítette Petkovics. Így ez a játékrész ötgólos magyar előnnyel zárult (11-6).

A meccs emberének választott Vigvári Vendel négy gólt dobott a férfi vízilabda-világliga európai selejtezőjében Montenegró ellen játszott mérkőzésen a győri Aqua Sportközpont uszodájában 2022. január 18-án. MTI/Krizsán Csaba

A negyedik negyedben Vigvári Vendel duplázott, s ezzel összesen négy gólt lőtt a mérkőzésen, és a meccs emberének is őt választották. Manhercz megszerezte a harmadik gólját a találkozón, ezzel már héttel vezettek a mieink (14-7). Märcz Tamás beküldte Kardos Gergelyt is a kapuba. A végén a montenegróiak még dobtak két szépítő gólt, így

kialakult a 14-9-es végeredmény a magyarok javára.

A mieink már az első negyedben elhúztak három góllal, ezt az előnyt még növelni is tudták, többek között az emberelőnyös helyzetek nagyon hatékony kihasználásával – hétből hatot értékesítettek –, és végig magabiztos játékkal győzték le a világliga címvédőjét, Montenegrót.

FÉRFI VÍZILABDA-VILÁGLIGA

Európai selejtező

A-csoport

MAGYARORSZÁG–MONTENEGRÓ 14-9 (4-1, 4-3, 3-2, 3-3)

Győr, Aqua Sportközpont, 1200 néző. Játékvezetők: Sztavridisz (görög), Teixido (spanyol)

MAGYARORSZÁG: Vogel Soma – Nagy Ádám, Manhercz K. 3, Jansik Sz. 2, Mezei 1, Zalánki 1, Erdélyi 1. Csere: Kardos G. (kapus), Angyal, Vadovics V. 1, Vigvári Vendel 4, Fekete G., Bedő 1. Szövetségi kapitány: Märcz Tamás

MONTENEGRÓ: Lazovics – Matkovics, Petkovics 1, Ukropina 2, Szpaics 2, V. Popadics 1, V. Radovics. Csere: Teszanovics (kapus), Mrsics 2, Vucsurovics, Csucskovics, Danilo Radovics, Perkovics 1. Szövetségi kapitány: Vladimir Gojkovics