Ferencváros – Paksi FC Magyar Kupa-döntő – 3-0!

2022. május 11. 19:25

A 82. MK-finálé előtt az volt a legnagyobb kérdés: a Ferencváros huszonnegyedszer vagy a Paks először viheti haza a trófeát? Már tudjuk: a szezon végén a Ferencváros újra duplázhatott.

A Puskás Arénában rendezett mérkőzés remek körítéssel, 38.000 néző előtt kezdődik. A két csapat az alábbi összeállításban lép pályára, érdekesség, a Paks csapatában Bognár György vezetőedző csak a tartalékok közé jelölte a Fradi korábbi közönségkedvencét és gólkirályát, Böde Dánielt.

Ferencváros: Dibusz – Botka, Blazic, S. Mmaee – Auzqui, Laidouni, Esiti, Zachariassen, Pászka – Boli, Marquinhos

Paksi FC: Nagy G. – Kovács N. Lenzsér, Szélpál, Szabó J. Medgyes – Windecker, Balogh B. Szabó B. – Haraszti, Ádám

A találkozót első számú FIFA-játékvezetőnk, a 44 éves Bognár Tamás vezeti – kövessék élő közvetítésünket, percről percre!

1. perc

A füstfelhő elterelése után a Ferencváros kezdi a játékot.

Az első szabálytalanság Szabó Jánosé, a szenvedő fél Kristoffer Zachariassen.

Látványosan, de egy kis késéssel kezdődött a finálé Fotó: Mandiner/Trenka Attila

4. perc

Az első szögletet a Fradi rúgja, Pászka Lóránd beadása után a paksi védők hozzák ki a labdát.

6. perc

Nagy Gergely kapus előre ívelését a korábbi Fradi-játékos, Haraszti Zsolt löbböli kapura, Miha Blazic ment.

11. perc

A Paks rúg szögletet: Haraszti többszöri próbálkozása után végül Dibusz helyezheti le a labdát kirúgáshoz.

Eddig több a les, mint a gól: háromszor a fradisták, egyszer a paksiak vétkeztek ily' módon.

16. perc

Egy ferencvárosi tiki-taka után megvan a Fradi vezetése! Laidouni - Zachariassen - Marquinhos - Zachariassen adogatása után a svéd légiós passzolja a kapuba a labdát. 1-0-ra vezet az FTC!

Az első félidőben Franck Bolinak még csak góllövési kísérletei voltak Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt

18. perc

Nem áll le a Fradi! Marquinhos remek passzát Boli kapura talpalja, Nagy Gergely szögletre hárít.

23. perc

Egy ferencvárosi szöglet után Pászka remek beadása után Zachariassen fejel kapura, Nagy Gergely remekül hárít.

25. perc

A mérkőzés első ferencvárosi szabálytalansága után Haraszti Zsolt teker kapura, Szabó János átlépi a labdát, de ez sem zavarja meg Dibuszt; a Fradi-kapus magabiztosan öleli magához a pettyest. (Amely nem is pettyes!)

29. perc

Már ötödik Fradi-sarokrúgás következik: Pászka Lóránd beadásaiból nem lesz semmi.

32. perc

Szabó János szabadrúgása előtt egy kis VAR-ozás: Auzqui megmozdulását vizsgálják. Marad minden a régiben.

Több mint fél óra után semmilyen paksi támadójátékról nem beszélhetünk, abszolút a Fradi-játékosok akarata érvényesül. A bajnokságban 31 gólos Ádám Martin mintha a pályán sem lenne...

34. perc

Auzqui mintegy 25-ről rátűzi, a kifelé kanyarodó labda a felső kapufán csattan!

41. perc

Eseménytelen percek után Laidouni remek indítása után Boli ugrik ki, de kissé kisodródva az oldalhálóba lő.

43. perc

Szabó Bálint majd Lenzsér Bence is kisebb zavart okoz az FTC hátsó alakzatában, de csupán ijedtség van, az egyenlítés elmarad.

45+1. perc

A hosszabítés első percében Boli remekül hozza el a labdát, Marquinhos elől az utolsó pillanatban mentenek a védők. A koreográfia szokásos: a szögletből nem lesz semmi, mint ahogy a játékrészt kezáró szabadrúgásból sem.

A bajnokság góllövőlistáját 31 találattal vezető Ádám Martin ezúttal nem tudott felnőni a feladathoz Fotó: Mandiner/Trenka Attila

SZÜNET UTÁN

48. perc

Laidouni ellen már sokadszorra szabálytalankodnak, a tunéziai légiós széles tárogatásokkal fejezi ki nem tetszését.

51. perc

Laidouni újra megvillan: remek passzát Marquinhos kapja, Nagy Gergely szintén nem előszor remekül hárít, a kipattanó labda éppen hogy átpattan a mérkőzés eddigi egyetlen góljának szerzője, Zachariassen feje fölött.

56. perc

A szünetben csereként beálló Sajbán Máté rövid idő alatt nem először villan, ezúttal is remekül ad be, a labda elsuhan mindenki előtt, így kerül Kovács Nikolaszhoz, akinek lövésében az a legnagyobb veszély, hogy a Dibusz előtt álló Fradi-védől közül egyik sem ér bele, így a kapusnak nagyon kell koncentrálnia, hogy megkaparintsa a labdát. Jelentjük: sikerül!

Igazi futballünnep: több, mint 38 ezren látogattak ki a kupadöntőre! Fotó: Mandiner/Trenka Attila

60. perc

Ezúttal Windecker rúg bele Laidouniba; ez már Bognár játékvezetőnek is sok, villan a mérkőzés első sárga lapja!

61. perc

Laidouni - Pászka összjáték után a csupán pár másodperce pályán lévő Loncar elé kerül a labda (a horvát légiós Marquinhost váltotta), de a középpályás fölé durrant, úgy hogy a bőrgolyó a felső kapufát is súrolja.

65. perc

A Bolit ígéretes helyzetben felrúgó Lenzsér Bence is besárgul.

66. perc

A Paksban Szabó Bálint helyett Tamás Olivér, Haraszti helyett pedig Böde Dániel lép pályára. A korábbi válogatott játékos színre lépését a fradista tábor is hatalmas "Böde Dani! Böde Dani!" üdvrivalgással fogadja. Szép gesztus!

68. perc

Sárgaláz! Ezúttal a Medgyest hátulról megrúgó Loncar csalogatja elő a játékvezető zsebéből a kártyát.

70. perc

Böde jó ütemű kiugratása után Sajbán kerül nagy helyzetbe, Pászka azonban bravúros becsúszással szögletre ment!

A Paks kerül enyhe mezőnyfölénybe.

75. perc

Botka jégkorong-mérkőzésen érzi magát: látványos bodicsekkel állítja meg Lenzsért, nem meglepő, hogy az ő jutalma is egy sárga.

A két szélét erősíti Csercseszov mester: Azuqui helyett Henry Wingo, Pászka helyett Eldar Civic a Fradiban.

Hol maradnak a helyzetek?

A Fradi játékosai nem ismertek elveszett labdát! Fotó: MTI/Illyés Tibor

83. perc

Mintha csak meghallotta volna a sirámot Franck Boli! Loncar átadását remekül veszi át a tizenhatoson belül, kitűnően fordul be, és ezzel az ütemmel egyből a hosszú sarokba lő. Nagy Gergelynek esélye sem volt a háratásra. Eldőlt a Magyar Kupa sorsa? Ferencváros - Paks 2-0

86. perc

És az elefántcsontparti kivégzi a Paksot! Ezúttal a másik csere, Wingo passza után nem sokat teketóriázik: tizenhét méterről kapura suhintja a labdát, amely védhetetlenül vágódik a hálóba! Ferencváros - Paks 3-0

Ne felejtsük: Boli Peter Stögernél még az Európa Liga-keretből is kimaradt, Csercseszov viszont visszaadta az önbizalmát!

Jogos az öröm: a végén Boli lett a Fradi nyerőembere! Fotó: Mandiner/Trenka Attila

Három perc lesz a hosszabbítás!

90+2. perc

Ádám Martin elveszti a fejét: teljesen feleslegesen rúgja föl a félpályánál Bolit, örülhet, hogy Bognártól csak sárgát kap!

Mielőtt elszabadulnának az indulatok, a játékvezető gyorsan le is fújja a mérkőzést.

Nyitókép Fordított felállás: a mezőny egyik legjobbja, Aissa Laidouni térdel a paksi Balogh Balázs előtt Fotó: Mandiner/Trenka Attila

Összesen 21 komment

Dr. Greta Grünberg
2022. május 12. 15:19
Szép volt Boli, szép volt Mmaee! Hajrá Fradi, Black Lives Matter!
2022. május 12. 15:15
Hol volt,hol nem volt egyszer régen a Fradi kiesett az NBI-ből! Csupa magyar játékossal. Ki emlékszik már erre? Most sorozatban bajnok! Külföldi játékosokkal. Pár év múlva ki emlékszik majd erre? Ami marad: a Fradi bajnok! Játékosok jönnek,mennek,de a FRADI ÖRÖK! A FRADI MAGYAR és ÖRÖK!