Véget ért a tündérmese: a kettős emberhátrányba kerülő Liverpool 19 mérkőzés után szenvedett vereséget! Tottenham - Liverpool 2-1

2023. szeptember 30. 18:23

Ahogy az lenni szokott, a Liverpool (gól)hátrányba került a Tottenham otthonában is, ezt még kiegyenlítette Gakpo, ám a két piros lapot már nem bírta el Jürgen Klopp együttese.

SZOBOSZLAI Dominik; SZON Hjungmin
Vámos Tamás
Vámos Tamás

Mint arra a mérkőzés előtti felvezetőnkben is utaltunk, a Liverpool egészen kiváló formában várta a Premier Leauge hétvégi fordulójának legnagyobb érdeklődéssel várt rangadóját: Jürgen Klopp együttese legutóbbi 19 találkozóján maradt veretlen (14 győzelem és öt döntetlen a mérleg), utoljára április 1-én, a Manchester City otthonában szenvedtek vereséget Mohamed Szalahék, Kevin De Bruyne-ék 4-1-re náspángolták el a Poolt.

Ezt is ajánljuk a témában

Azóta sok változás történt a Mersey partján, többek között érkezett Szoboszlai Dominik, aki alig két hónap alatt a szurkolók legnagyobb kedvencévé vált, augusztus hónap legjobbjának is megválasztották.

A két együttes a következő összeállításban kezdi a bajnokit, a találkozó játékvezetője Simon Hooper lesz.

Tottenham Hotspur: Vicario – Pedro Porro, Van de Ven, Romero, Udogie – Sarr, Bissouma – Kulusevszki, Maddison, Szon – Richarlison

FC Liverpool: Alisson – Gomez, Matip, Van Dijk, Robertson – Szoboszlai, MacAllister, Jones – Mo. Szalah, Gakpo, L. Diaz

VÉGE!

90+6. perc

A végén robban a bomba: Kulusevszki Pedro Porrót futtatja a jobb szélen, a spanyol beadásába Joel Matip olyan szerencsétlenül ér bele, hogy a labda a kapu bal felső sarkába vágódik. Tottenham - Liverpool 2-1!

90+2. perc

Pedro Porro beívelését Richarlison fejeli rá, ez Alisson számára könnyű préda.

Hatperces lesz az extra játékidő!

89. perc

És folytatódik a kártyacsata: a Liverpool tizenhatosánál Romero csúszik rá elkésve Szoboszlai lábára, ezúttal is jogos a figyelmezetés!

88. perc

Bissouma kap bele Endo arcába - ez is sárga!

87. perc

Robertson könyökli le felelőtlenül Pedro Porrót, Hooper ismét kártyázik egyet...

86. perc

Bissouma 19 méterről tűzi rá, a megpattanó löket a felugró Alisson birtokába kerül.

82. perc

Kulusevszki Alexander-Arnold mellett játssza el a nagyhalált a tizenhatoson belül, Hooper helyesen továbbot int.

79. perc

Ezúttal a középpályán frissít Jügen Klopp: MacAllister helyett Ryan Gravenberch a pályán.

78. perc

Szoboszlai gondol egyet és kapura bombáz: a középre tartó kísérlet Vicarióé lesz.

73. perc

A történtek után érthetően a védelmet erősíti meg Klopp mester: Luís Diaz, Mohamed Szalah és Gomez helyett Trent Alexander-Arnold, Ibrahima Konaté és Endo Vataru a pályán.

DIOGO JOTA
A Liverpool portugál légiósa, Diogo Jota két perc alatt kipontozta magát... Fotó: AFP

69. perc

Hatalmas butaságot követ el Diogo Jota, ugyanis egy percen belül másodszor is sárga lapot érően csúszik oda Udogie-nak, Hooper bíró nem teketóriázik, kiállítja a szünetben beálló portugált - így kettős emberhátrányba kerül Jürgen Klopp csapata!

68. perc

Az Udogie-t hátulról felrúgó Diogo Jota is sárga lapot kap a Liverpoolból.

64. perc

A meglóduló Mo. Szalah szabálytalankodik az őt szerelő Pedro Porróval szemben, a játékvezető lefújja az esetet, az egyiptomi klasszis megtapsolja Hoopert, aki ezért újra előhúzza a sárgát.

63. perc

Alisson - szokásával ellentétben - elpasszol egy kirúgást: a labda Richarlison birtokába kerül, de a beadás - ki másről? - Virgil van Dijkról levágódik.

60. perc

Lemásolja a gólja előtti jelenetet a hazai csapat: Richarlison gurítja be Szonnak a labdát, aki a hálóba továbbít - apró szépséghiba, hogy a brazil már lesről lépett vissza...

58. perc

Szon ezúttal a meglóduló Udogie-t szolgálja ki, akinek visszagurítását Sarr remekül bombázza kapura, Alisson magabiztosan hárít.

51. perc

Folytatódik az Alisson-parádé! Maddison Szonhoz passzol, akinek közeli bombáját a Liverpool kapusa elképesztő reflexszel paskolja a kapu fölé!

49. perc

Romero legurítása után Maddison remek tekerését Alisson földöntúli bravúrral üti ki. Ezért (is) tartják a brazilt a világ egyik legjobb kapusának!

KLOPP, Jürgen
Néha Jürgen Klopp sem hitte el, amit látott... Fotó: MTI/EPA/Peter Powell

48. perc

Richarlison cselsorozata után Szon elé pattan a labda, a koreai a védőfalba bombáz.

46. perc

A gólszerzésbe belesérülő Cody Gakpo helyett Diogo Jota áll a Liverpoolba.

SZÜNET UTÁN

45+5. perc

A Liverpool egyenlítő góljával fejeződik be az első játékrész! Szoboszlai remek előre ívelését Van Dijk fejeli középre, Cody Gakpo pedig a kapu felé fordulva, testi épségét sem kímélve a kapu közepébe bombáz. Tottenham - Liverpool 1-1!

45+3. perc

A szélen meglóduló Gakpót Udogie egy sárga lapért cserébe rúgja föl.

45+1. perc

Szalah hátrapassza után Richarlison rúgja fel Gomezt kecsegtető helyzetben, Szoboszlaié a szabadrúgás, akinek már volt számos biztatóbb kísérlete is.

6 perc lesz a hosszabbítás!

43. perc

Ismétlődik az előző jelenet: Szon kiszolgálja Richarlisont, a brazil támadó ezúttal a hosszú kapufát találja telibe!

41. perc

Újra Szon keverget a Liverpool tizenhatosán belül, a labda Richarlison elé kerül, aki kapu fölé vágja azt.

39. perc

MacAllister hátulról gáncsolja Udogie-t, jogos a sárga.

SZON HJung Min
A koreai Szon Hjung-Min ismét a Tottenham sikerének kulcsfigurája volt (archív) Fotó: MTI/EPA/Peter Powell

36. perc

A következő támadás végén viszont már a Tottenham vezet! Maddison mélységi passza után Richarlison előzékenyen gurít be, és ki más lenne eredményes, mint a házi gólkirály Szon Hjung-Min? Tottenham - Liverpool 1-0!

A Pool számára egyáltalán nem ismeretlen szituáció, hogy hátrányba kerül.

34. perc

Az ellentámadás végén Luís Diaz lép ki, a hosszú sarokba vágja a labdát, de a VAR minimális lest észlel...

33. perc

Hosszas adogatás után Kulusevszki passza után Richarlison kerül nagy helyzetbe, de a brazil fölé durrant!

30. perc

Maddison remek, 18 méteres tekerését hárítja vetődve Alisson.

29. perc

Ismét Kulusevszki okoz némi zavart a Pool tizenhatosán belül, újra Van Dijk a végállomás.

24. perc

KIÁLLÍTÁS! Curtis Jones tapossa meg Bissouma bokáját, Hooper játékvezető előbb csak sárga lapot ad a középpályásnak, ám a VAR invitálására videózik kicsit, majd villan a piros!

22. perc

Luís Diaz lekészítését Szalah bombázza fölé.

19. perc

Szalah passzát a második hullámban érkező Szoboszlai kapja, honfitársunk begurítása elmegy Gakpo előtt, ám így lesz jó Jonesnak, akinek a lövése mellé megy.

17. perc

Kulusevszki beívelése Van Dijk könyökéről pattan szögletre - természetesen kornerrel folytatódik a találkozó.

13. perc

Szoboszlai tért ölelő keresztpassza után, Luís Diaz begurítását követően Gakpo, majd Robertson közeli lövését is óriási bravúrral hárítja Vicario!

11. perc

Richarlison begurítása elmegy Alisson, de az érkező Kulusevszki előtt is.

8. perc

Villámgyors Tottenham-támadás végén Kulusevszki lövését blokkolja remekül Van Dijk.

3. perc

Szalah remekül készít elő, de Luís Diaz lövése szögletre pattan. Robertson sarokrúgása után MacAllister alig lő mellé.

2. perc

A Tottenham házi gólkirálya, Szon - a koreai legutóbb, az Arsenal ellen duplázott - kétszer is a leshatárról robbant volna, de nem jutott el hozzá a labda.

1. perc

A pazar hangulatú stadionban a Liverpool kezdi a meccset - Szoboszlai Dominik révén.

KÖVESSÉK ÉLŐ KÖZVETÍTÉSÜNKET!

Nyitókép Szoboszlai Dominik sem tudta mindig megállítani a Tottenham gólzsákját, Szon Hjung-Mint. Fotó: MTI/EPA Neil Hall

Összesen 71 komment

powerage
2023. október 01. 07:20
Hoppá! Mutatjuk a brutális vereséget! Tragédia! Már rég megmondtam, hogy Suhajda Szilárd jobban illeszkedne a csapatba.
Unknown
2023. október 01. 07:11
Szoboszlai ezért a meccsért is kap annyit, hogy az új Lamborghini szalonban tud venni egy új verdát magának. Szóval megérte és sok hüle szurkolóval ellentétben már rég elfelejtette a meccset.