A 132. percben jött a dráma – mumusát ütötte ki a Fradi a Magyar Kupában

2023. november 01. 23:05

Bő két órán át küzdöttek egymással a csapatok, végül a 132. percben lőtte tovább a Fradit az izraeli Abu Fani.

Nagy csatára késztette a mumusnak számító Puskás Akadémia a Ferencvárost a Magyar Kupa 4. fordulójában. A vendégcsapat már a 9. percben megszerezte a vezetést a Groupama Arénában 19 éves támadójának, Gruber Zsombornak köszönhetően, a Fradi azonban még az első félidőben fordított. Az augusztusi idegenbeli bajnokin győztes felcsútiak a szünet után egyenlítettek, újabb gól pedig nem született a 90 perc során.

Jöhetett a hosszabbítás: a 114. percben a sérüléséből két hónap után visszatérő támadó, Adama Traoré újra vezetéshez juttatta a zöld-fehéreket, de három perccel később egy szöglet után Favorov lesgyanús fejesével egyenlíteni tudott a felcsúti gárda. A szurkolók 3–3 után már készültek a tizenegyespárbajra, de egy kezezés után, hosszas videózás után a 132. percben büntetőhöz jutott a Fradi. Az izraeli Abu Fani higgadtan lőtt a hálóba, így minden idők leghosszabb Magyar Kupa-meccsén 4–3-ra győzött a hosszabbításban a Ferencváros.

Nyitókép: FTC Facebook

Összesen 22 komment

Tiszafa
2023. november 02. 14:59
Ez a Gruber Zsombor nevű 19 éves srác a Puskásban zseniálisan focizott. Nagyon nagy tehetség. Ahogy a góljait rugdosta...Élmény volt nézni. Okosan. Védhetetlenül helyezte a labdáit. Kicsúszik a gáncsok elől. Összeugrasztja az ellenfél védőit. Öröm nézni a játékát. remélem a Rossi mester is felfigyelt rá. Talán még a kis Lisztesnél is ügyesebb. https://www.google.com/search?sca_esv=578818476&rlz=1C1MSIM_enHU911HU911&sxsrf=AM9HkKloFGB5FfWSipyeBK5flNQwmbtivA:1698931944451&q=ftc+-+pusk%C3%A1s+akad%C3%A9mia&tbm=vid&source=lnms&sa=X&ved=2ahUKEwjthq_YtqWCAxW9wQIHHaFIB58Q0pQJegQICxAB&biw=1280&bih=603&dpr=1#fpstate=ive&vld=cid:6592aee2,vid:Knv3Bxni38U,st:0