Szoboszlai csodás gólt fejelt a PL-rangadón, a Liverpool lemosta a Chelsea-t (VIDEÓ)

2024. január 31. 21:09

A februári Ligakupa-döntő előtt a bajnokságban is összecsaptak. A közel 70 percet játszó magyar középpályás a harmadik gólját szerezte az angol bajnokságban!

Liverpool's Hungarian midfielder #08 Dominik Szoboszlai (C) controls the ball next to Chelsea's English midfielder #07 Raheem Sterling (L) and Chelsea's English defender #21 Ben Chilwell (R) during the English Premier League football match between Liverpool and Chelsea at Anfield in Liverpool, north west England on January 31, 2024.

Domináns játékkal tartotta otthon a három pontot a Liverpool a Chelsea elleni rangadón, a hazai sikerhez a kezdőként közel 70 percet játszó Szoboszlai Dominik fejesgóllal járult hozzá! A Liverpool a 4–1-es sikere után (ez volt Klopp 200. PL-győzelme) továbbra is öt ponttal vezeti a Premier League tabelláját az egy meccsel kevesebbet játszó címvédő Manchester City előtt!

Hálás vagyok Bradley gólpasszáért, mert ez volt életem első fejesgólja!

Nem számítottam rá, hogy fejre jön a labda, de nagyon örülök neki! Vasárnap az Arsenal ellen még nagyobb rangadó vár ránk a bajnokságban, ezért a holnapi szabadnap jól fog jönni!” – nyilatkozta a meccs után Szoboszlai.

VÉGEREDMÉNY: Liverpool–Chelsea 4–1.

90+3. perc: Gakpo lapos lövését könnyedén fogta Petrovic.

90. perc: 6 perc a hosszabbítás.

86. perc: Mac Allister maradt lenn a földön. Ápolni kell az argentin világbajnokot...

85. perc: Casadei váltja Palmert a vendégeknél.

83. perc: Jones helyére Clark állt be a Liverpoolba.

79. perc: Diaz is gólt szerez, tökéletesen érkezik Nunez beadására, és visszaállítja a háromgólos különbséget! 4–1.

76. perc: Nunez most fejjel találta el a lécet. Tüzelnek a hazaiak becsülettel, nehezen szabadult fel a Chelsea kapuja, de végül nem szerzett újabb gólt a Pool. Konate pedig sárga lapot kapott.

71. perc: Nkunku lőtte ki laposan a hosszú sarkot, szépített a Chelsea, 3–1.

69. perc: négyet cserélt Klopp, a friss gólszerző pihenőt kap, Szoboszlai mellett Jota, Gomez és Bradley is lejött. Helyettük Alexander-Arnold, Gakpo, Robertson és Elliott a pályán.

66. perc: újabb Chelsea-csere, Chukwuemeka jön Caicedo helyett.

65. perc: fejesgól Szoboszlai Dominiktól! Bradley beadását briliáns mozdulattal stukkolta a kapuba, 3–0.

58. perc: megint kecsegtető helyről jutott szabadrúgáshoz a Liverpool. Szoboszlai lövése a sorfalról szögletre pattant.

56. perc: Szoboszlai már a hetedik szögletet rúgja, de az újabb „gólpassz” ezúttal elmaradt.

51. perc: óriási helyzet adódott a Chelsea előtt, egy kontra végén Mudryk találta el rosszul a labdát.

47. perc: Nunez kap sárga lapot időhúzás miatt.

46. perc: a Kékek kezdték a második félidőt.

A szünetben hármat is cserélt Pochettino: Chilwell, Gallagher és Madueke le-, Mudryk, Nkunku és Gusto beállt.

Szoboszlai Dominik szabadrúgása a Chelsea-sorfalban végezte
Fotó: Paul Elis/AFP

FÉLIDŐ: 2–0

45+2. perc: Nunez vállalta magára a tizenegyest, de a kapufára bombázta a labdát! Egy félidő alatt ez már a harmadik kapufája volt az uruguayi játékosnak!

45. perc: 4 perc a hosszabbítás.

45. perc: büntetőhöz jut a Liverpool, miután Badiashile rálépett Jota lábára.

42. perc: Disasi is besárgul, ő már a negyedik játékos, aki figyelmeztetést kap a játékvezetőtől.

39. perc: Bradley is betalált, a 20 éves védő roppant magabiztosan lőtte ki a hosszú alsó sarkot, már kettővel vezetnek a Vörösök. 2–0.

35. perc: műesés miatt Chilwell érdemelt sárga lapos figyelmeztetést.

34. perc: Szoboszlai 26 méteres szabadrúgásból próbálkozott, de a sorfalat találta el.

33. perc: Fernandez is kap egy sárgát.

A Liverpool a gól után visszább vett a tempóból, a Chelsea át is merészkedett a hazai térfélre.

23. perc: Jota góljával vezet a Liverpool! A portugál beszlalomozott a védők között Bradley indítása után, majd higgadtan a kapuba passzolt. 1–0.

21. perc: Szoboszlai szöglete után Petrovic bokszolt. A visszatett labdából pedig már nem alakult ki veszély.

18. perc: Nunez ismét lőtt, ezúttal a tizenhatoson belülről, ismét a kapus védése után csapódott a labda a kapufára.

Az első negyedóra alapján a megszokott forgatókönyvre számíthatunk: a Liverpool irányítja a játékot, a vendégek pedig a kontráikra igyekeznek építeni. A labdabirtoklási arány: Liverpool 65% vs. 35% Chelsea.

12. perc: Caicedo sárgult be, majd Szoboszlai szabadrúgását Jota csúsztatta kapura, a labda mellé ment.

8. perc: Nunez tüzelt 25 méterről, a próbálkozást a Chelsea kapusa tolta a lécre.

6. perc: Bradley indítását Nunez emelte kapura, de Petrovic könnyedén húzta le a labdát. A túloldalon a Chelsea reklamált büntetőt, a játékvezető azonban határozottan továbbot intett.

2. perc: A liverpooli kapus, Alisson szedte fel kivetődve a Sterlingnek szánt labdát.

1. perc: Szoboszlai Dominik végezte el a kezdőrúgást.

A csapatok már a pályán melegítenek, hamarosan kezdődik az összecsapás a Premier League 22. fordulójából. A Liverpool az első, a Chelsea a 10. helyről várja a mérkőzést. Az elmúlt öt egymás elleni bajnokijuk egyaránt döntetlennel végződött. Szoboszlai újra a kezdőcsapatban kapott helyet a Premier League-ben!

Kövesse a Mandiner élő, szöveges tudósítását a 21.15-kor kezdődő rangadóról!

A kezdőcsapatok:

Liverpool FC: Alisson - Bradley, Konate, van Dijk, Gomez - Szoboszlai, Mac Allister, Jones - Jota, Nunez, Diaz
Menedzser: Jürgen Klopp

Chelsea: Petrovic - Disasi, Silva, Badiashile, Chilwell - Caicedo, Fernandez - Madueke, Gallagher, Sterling - Palmer
Menedzser: Mauricio Pochettino

A Liverpool hazai pályán veretlen a bajnokságban: legutóbb az év első napján lépett az Anfield gyepére a Premier League-ben, épp akkor sérült meg Szoboszlai, aki a hónap utolsó napján visszafoglalta a helyét a kezdőcsapatban.

A vendég Chelsea 2024-ben ma játszik először idegenben a Premier League-ben. Otthonuktól távol döcög a londoniak szekere, legutóbb december végén nyertek Lutonban, előtte azonban november elejéig kell visszamennünk az időben, amikor nem kaptak ki.

2024. január 31. 23:41
Jól játszott ma Szoboszlai , rengeteget futott és letámadott, passzolt és még egy gólt is fejelt. Egy hiányérzetem maradt, a két szabadrúgása ami a sorfalban kötött ki. A hét beívelt szöglete az olyan volt amilyen, sok zavart nem okozott. De jó látni hogy milyen felszabadultan játszik a csapat Salah nélkül.