EL: A Ferencváros súlyos vereségbe szaladt bele a Crvena zvezda ellen, egy hét múlva rögtön vissza lehet vágni!

2022. október 06. 17:56

Sajnos nem jött össze a pontszerzés sem, de elkeseredésre nincs ok, hiszen jövő héten éppen a szerb bajnok ellen javíthat a Fradi a Groupama Arénában.

Ismert, hogy a Fradi – története során először – a főtáblán két győzelemmel kezdett, először a török Trabzonspor csapatát a Groupama Arénában (3-1), majd a Monaco együttesét idegenben győzték le (1-0) a zöld-fehérek.

Ezúttal az eddigi legkeményebb csata jön, hiszen a Ferencváros az első kalapból a H-csoportba érkező, eddig pont nélkül álló, ám 1991-ben Bajnokcsapatok Európa Kupáját nyerő Crvena zvezda otthonába látogat.

Nem véletlen, hogy a mérkőzés előtti sajtótájékoztatón a hazaiak mestere, Milos Milojevics kijelentette: a Fradi ellen akarják bebizonyítani, hogy nem lehet őket leírni, de fel is hívta a zöld-fehérek gyors támadóira is a figyelmet. A Crvena zvezda vezetőedzője azt is hozzátette: „ha megszerezzük a három pontot a magyar bajnok ellen, még simán tovább is juthatunk, hiszen még négy mérkőzés vár ránk!”

Természetesen Sztanyiszlav Csercseszov felvette az elé dobott kesztyűt. A Fradi trénere szerint rendkívül veszélyes találkozó elé néznek, „a hazaiak nyilván agresszívak lesznek, hiszen még pont nélkül állnak a csoportban – de állunk elébe!”

Csercseszov mester immár nagypapaként vezetheti sikerre a Fradit Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

Az orosz-oszét mestert plusz motiváció is érte a találkozó előtt, hiszen Sztanyiszlav fiánál megszületett a kisgyermek, így Csercseszov mester immár nagypapaként irányíthatja az FTC-t a szerb bajnok előtt.

A két csapat összeállítása a következő:

Crvena zvezda: Borjan – Gobeljics, Erakovics, Dragovic, Rodics – Sz. Mitrovics, S. Sanogo, Kanga, Ivanics – Katai, Pesics.

Ferencváros: Dibusz – Wingo, Knoester, S. Mmaee, Botka – Laidouni, Besic – A. Traoré, Zachariassen, Tokmac – Boli.

A találkozót Lawrence Visser vezeti, a belga játékvezető még sosem dirigált magyar csapatnak mérkőzést.

VÉGE...

4 perc a hosszabbítás.

89. perc

A végén egy újabb Fradi-villanás: a csereemberek közül Marquinhos passzol a 16-oson belül Ryan Mmaee-hoz, aki a felső kapufát találja telibe.

86. perc

A csereként beállt Vécsei késik el egy becsúszással, Srnics lábát találja el, jogos a sárga.

85. perc

Gojak és Samy Mmaee addig ügyetlenkedik, amíg Pesics elé kerül a labda, aki szerencsére erőtlenül lő.

79. perc

Ezúttal Knoester a sárga lap legújabb tulajdonosa: a Fradi légiósa a félpályánál üt beel a labdába.

76. perc

Rodics is besárgul: a félpályánál - nincs rá jobb szó - alá rúg Traorénak.

72. perc

Samy Mmaee kap sárga lapot Pesics látványos földre viteléért, bár ha Visser kifelé ítél szabadrúgást, az is jó ítélet lett volna, meert a hazaiak támadója majdnem leszedi a Fradi-játékosról a mezt. Mmaee a történtek után kis híján le is vetkőzik, és adja oda a felsőjét Pesicsnek. Nagyon nem szeret minket ez a belga bíró...

71. perc

Ivanics tizenhatoson belüli lövését üti ki nagy bravúrral Dibusz.

Nem csak Laidouni, a teljes Fradi "padlóra" került a Crvena zvezda otthonában Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

70. perc

Na! Samy Mmaee előre ívelésével Wingo ugrik meg, és pontos beadását Zachariassen Borjan lábai között gurítja a kapuba. Crvena zvezda - Ferencváros 4-1!

60. perc

Ivanics átadása után Kanga lövi rá, és a kifelé tekeredő labda éppen átszáll Dibusz fölött a hosszú felső sarokba. Ez már kicsit sok... Crvena zvezda - Ferencváros 4-0!

55. perc

Végre egy magyar helyet! Tokmac kissé kisodródva, mintegy 10 méterről lő, Borjanról kipattan a labda, Zachariassen elé kerül a bőrgolyó, a norvég eljátszik egy büntetőt - nem volt az. Pontosabban: ez sem volt az...

54. perc

Sanogóé a mérkőzés újabb sárga lapja - Laidouni feltartásáért.

50. perc

Sajnos itt a harmadik: Kanga átadása után Gobeljics ad pontosan középre, a labda Alekszandr Katai elé kerül, ő pedig nem ismer kegyelmet: védhetetlenül kilövi a jobb alsó sarkot. Crvena zvezda - Ferencváros 3-0!

SZÜNET UTÁN

2 perc lesz a hosszabbítás.

45. perc

Mitrovics addig botladozik, amíg eljut az FTC tizenhatosáig, ám a lövése elsuhan a kapu fölött.

42. perc

Egymás után két szögletet rúghat a Fradi, a második lett veszélyesebb, de Tokmac kapáslövése éppen hogy fölé száll.

Alekszandar Pesics (balra) a Zvezda egyik legjobbja volt, Adama Traoré egyszer sem villant Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

35. perc

De itt az újabb Zvezda-találat: Rodics fordul le Samy Mmaee-ról, és beadása után a Botkát faképnél hagyó Mitrovics bombáz Dibusz kapujába. Crvena zvezda - Ferencváros 2-0!

Így már kicsit meleg - jó lenne még az első félidőben egy Fradi-gólt látni...

34. perc

A magyar származású, de már Szerbiában született éles beadását Dragovics a földre fejeli, amely így a kapu fölé pattan.

24. perc

Egy hazai beadás után Ivanics fejesét követően a hazai támadó által kissé lenyomott Wingo kezén megpattan a labda, Visser sporttárs egy kis VAR-ozás után - kissé érthetetlenül, a játék szellemével teljesen ellentétesen - büntetőt ítél! Hááát... Mindenesetre Kanga magabiztosan vágja a léc alá a 11-est. Crvena zvezda - Ferencváros 1-0!

22. perc

Egy Fradi-kontra után Tokmac lódul meg, és hiába kíséri még négy fradista az ellentámadást, a norvég fiú önző, lövését könnyedén védi Borjan.

21. perc

A kőkemény Dragovics rúgja föl Tokmacot, megszületik a mérkőzés első sárga lapja.

20. perc

Mitrovics - Sanogo adogatás után Rodics veszélyes beadását bravúrral szetzi meg Dibusz a gólra éhes Pesics elől.

17.perc

Ivanics dekázása után Pesics kerül helyzetbe, lövése alig megy mellé, Dibusznak azonban a labdához sem kell érnie.

15. perc

Besic minrtaszerűen tör előre, senki nem támadja, ám a lövése - ha nem is sokkal, de - mellé megy.

10. perc

Gobeljics mintegy 17 méterről rászúrja, Dibusz könnyedén  véd.

8. perc

Traoré - Tokmac-adogatás után Laidouni kerül helyzetbe a tizenhatoson belül - szöglet. A Fradi kicsit túlvariálja az első kornerét.

5. perc

A várakozásoknak megfelelően a szerb bajnok kezdi nagyobb elánnal a találkozót, de a Fradi könnyedén veri vissza a próbálkozásokat.

A meccset a Ferencváros kezdi.

A mérkőzés az indonéz stadionkatasztrófa közel 200 áldozata emlékére gyászszünettel kezdődik.