Szevasz, tavasz! Ferencváros – AS Monaco 1-1 - az EL nyolcaddöntőjébe jutott a magyar bajnok!

2022. október 27. 19:52

Megtörtént a csoda, amiben mindenki csak titkon bízott: csoportelsőként jutott tovább a Fradi az Európa Liga legjobb 16 csapata közé!

A mérkőzés előtti sajtótájékoztatón a vendégek szakvezetője, Philippe Clement többek között elmondta: „mivel a Ferencváros erőssége a kompakt csapatjáték, azaz a csatárok nemcsak a góllövésből, hanem a védekezésből is kiveszik a részüket, muszáj nekünk is megteremtenünk az egyensúlyt a csapaton belül, hiszen a sok kapott gólunk nemcsak a védők hibája, hanem éppen annak az együttműködésnek a hiánya, amely ellenfelünket jellemzi.

Sztanyiszlav Csercseszov szerint „mindkét csapat számára rendkívül fontos lesz, hiszen nagyon szoros a csoport állása”.

A Ferencváros vezetőedzője nem volt hajlandó a taktikáról bővebben beszélni, „de természetesen kielemeztük az ellenfelünket”.

A két csapat a következő összeállításban kezdi mérkőzést (a vezetőbíró az az albán Enea Jorgji), érdekesség a Fradi négy magyar futballistával próbálja kiharcolni a továbbjutást!

Ferencváros: Dibusz – Wingo, Botka, S. Mmaee, Pászka – Vécsei, Laidouni – Gojak, Zachariassen, Adama Traoré – R. Mmaee.

AS Monaco: Nübel – Vanderson, Disasi, Maripán, Badashile, Henrique – Golovin, Mo. Camara, Yo. Fofana – Volland, Ben Yedder

A Ferencváros játékosai ebben a pillanatban futottak ki a pályára, hogy elkezdjék a bemelegítést, a közel 20 ezer néző óriási üdvrivalgással köszönti a kedvenceket.

Szóljon teli torokból: "Hajrá, Fradi!" Fotó: Mandiner/Trenka Attila

Egy kis matek: ha a Ferencváros megnyeri a mérkőzést, mindenképpen továbbjut, és tavaszal is az Európa Ligában folytatja, sőt ha a Trabzonspor nem nyer a Crvena zvezda otthonában a magyar bajnok - az utolsó forduló eredményeitől függetlenül - megnyeri a H-csoport küzdelmeit.

Ha az FTC - Monaco meccs döntetlenre végződik, és a Trabzonspor kikap Belgrádban, a zöldek akkor is az első helyen végeznek.

A vereségre ne is gondoljunk!

90+2. perc

Besic kap sárga lapot, veszélyes helyről jár a monacói szabadrúgás, majd a csereként beállt Esiti kap figyelmeztetést. A beívelést Maripán csúsztatja kapu mellé - MEGVAAAN AZ EGY PONT! S mivel a Crvena zvezda 2-1-re legyőzte a Trabzonsport, EGY FORDULÓVAL A VÉGE ELŐTT CSOPORTELSŐKÉNT JUTOTT TOVÁBB AZ EURÓPA LIGA NYOLCADDÖNTŐJÉBE A FRADI!

Három perc lesz a hosszabbítás, gyerünk!

90. perc

Egy monacói szögletet követően a csereként beállt Jean Lucas alig lő fölé.

81. perc

Marquinhos addig keverget a bal oldalon, amíg Laidouni elé kerül a labda, Tokmac következik, aki Zachariassennek remek passzt ad, a norvég pedig a rövid felsőbe vágja a labdát! Tombol a lalátó, Ferencváros - AS Monaco 1-1!

A Fradi a második félidőben ha kellett hősiesen védekezett, ha kellett eredményesen támadott Fotó: Mandiner/Trenka Attila

79. perc

Wingo tökéletes beadása kis híján Ryan Mmaee-é, az utolsó pillanatban tisztáz szögletre Disasi. A beívelést követően Tokmac lő kapura, úgy tűnik egy vendégvédőn megpattan a labda, mégis kirúgás következik. A reklamáló Laidouni kap sárga lapot.

74. perc

Egy monacói szögletet szerencsére elszórakoznak a vendégek.

67. perc

Golovin szabadrúgása után összevissza pattog a labda a Fradi tizenhatosán belül, a labda végül Dibuszé lesz. A kidobás után ígéretes hazai támadás végén Zachariassen bead, Ryan Mmaee lövését vetődve öleli magához Nübel.

65. perc

Pászka Lóránd helyett Tokmac a Fradiban - támadááás!

63. perc

Fofana beívelését az egyedül érkező Golovin szerencsére fölé fejeli...

58. perc

Pászka szabadrúgása után Laidouni fejel, szöglet, de az akcióból végül nem lesz semmi.

57. perc

Camaráé az első monacói sárga, miután felelőtlenül szabálytalankodik Marquinhosszal szemben.

56. perc

Vécsei Bálint helyett Muhamed Besic a pályán.

54. perc

Laidouni harcosan tör előre, a szünetben beálló Marquinhos-t elsodorják a hazai védők, így erőtlen lesz a lövése.

52. perc

Ryan Mmaee remekül vesz át egy labdát a 16-oson belül, tekerése a bal felső sarok fölé száll!

Sokkal aktívabb a Fradi, mint az első játékrészben, de még mindig nem volt hazai kapura lövés!

46. perc

Vécsei labdája után Pászka ível be, Wingo fölé bombáz. Nem baj, legalább kísérlet volt!

SZÜNET UTÁN

45+2. perc

Pászka szöglete a végén: a kiváló beívelést Zachariassen alig fejeli kapu mellé!

3 perc lesz a hosszabbítás!

A bekapott gól után rendkívül idegesen játszanak a Ferencváros játékosai.

31. perc

Disasi erőszakosan tör előre, fel is dönti Zachariassent, beadását Ben Yeddet sarkazza - Botkát megelőzve - a Fradi kapujába, vezetnek a vendégek. Ferencváros - Monaco 0-1!

A történtek után a hevesen reklamáló, kapuját is elhagyó ferencvárosi csapatkapitány, Dibusz Dénes kap sárga lapot

A bekapott gól után a reklamáló Dibusz Dénes kapott sárga lapot Fotó: Mandiner/Trenka Attila

29. perc

Golovin tolja befelé a labdát, de az orosz légiós - Csercseszov korábbi játékosa a válogatottnál - fölé durrant.

23. perc

Fofanát talpalja le Botka Endre, övé a találkozó első sárga lapja. Jogos.

20. perc

A meccs első szögletét a Fradi rúgja, Pászka beívelése után Nübel magabiztosan húzza le a labdát.

19. perc

Lassan kijön a Fradi a nyomásból, de egyik oldalon sem alakult ki eddig igazán komoly helyzet.

5. perc

Volland beadásába Wingo sután fejel a labdába, Dibusz bravúrral a kapufára tolja a labdát, a kipattanót Ben Yedder vágja fölé!

Nagyon szorongat a Monaco, a Fradi szinte át sem lépi a félpályát...

4. perc

Ben Yedder kap egy remek indítást, be is lövi a nagy helyzetet, de az asszisztens - az új szabályok szerint - az akció végén jelzi, hogy les volt. Hála Istennek!

3. perc

Wingo remek indításával Zachariassen húz el a szélen, a beadása Nübel zsákmány lesz.

1. perc

A Ferencváros kezdi a mérkőzést.

***

Itt pedig megnézheti hogyan vélekedett Sztanyiszlav Csercseszov a csapat céljairól az Európa-ligában még a legelső, Trabzonspor elleni győzelem után. Érdemes felidézni mire alapozta magabiztosságát:

Nyitókép Megvan a továbbjutás, megvan a csoportelsőség! Fotó: Mandiner/Trenka Attila

Összesen 105 komment

ThunderDan
2023. január 02. 19:29
LiPsiknek megint rossz estéjük van. :)))
westend
2022. november 21. 23:17
a 2. félidőben nagyot játszottak - le a kalappal. Az iváncsaiak kiszurkolták nekik a vip-ből, ha már a hazai kupából kiverték a fradit :D
VakzKommondor
2022. november 15. 00:44
Bárki beszél szerinted magyarul a csapat körül? Lopott pénzen külföldi emberekkel. Remek siker