A Győr az utolsó fél percben nyert az Odense ellen a női kézilabda Bajnokok Ligájában

2022. január 23. 23:25

A Győri Audi ETO KC óriási izgalmak közepette 27-26-ra győzött a dán Odense ellen a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 11. fordulójában a B-csoportban. Linn Blohm 22 másodperccel a vége előtt szerezte meg a győztes gólt, a legvégén pedig Estelle Nze Minko sánca után Laura Glauser hárította a kilencgólos odensei Mie Höjlund lövését.

Bánfalvi Szabolcs

A világbajnoki szünet és a koronavírus okozta halasztás miatt a Győri Audi ETO KC az elmúlt nyolc napon belül a harmadik csoportmeccsét játszotta le a női kézilabda Bajnokok Ligájában. A Győr a francia Metz ellen 39-30-ra nyert, és a szlovén Ljubljanát szintén magabiztosan verte 40-27-re. Vasárnap pedig már majdnem teljes kerettel mérkőzött meg az ETO a dán Odense ellen a győri Audi Arénában – az egyetlen hiányzó az idény végén visszavonuló francia kapus, Amandine Leynaud volt. Az ötszörös Bajnokok Ligája-győztes hibátlan mérleggel várta a meccset, ám ezúttal kemény összecsapásra számíthatott a dán élcsapat ellen.

Nos, ezúttal a Győrnek valóban nagyot kellett küzdenie ezen a találkozón, amely nem bizonyult olyan könnyednek, mint az előző két mérkőzés.

Larissa Nüsser (balra), a dán csapat játékosa és a győri Estelle Nze Minko a női kézilabda Bajnokok Ligája 11. fordulójában játszott Győri Audi ETO KC–Odense HB mérkőzésen a győri Audi Arénában 2022. január 23-án. MTI/Krizsán Csaba

A hazaiak a 9. pecben már 6-3-ra vezettek, de a 16. percben az Odense megfordította az állást (7-8). Sőt, Mie Höjlund kétgólosra növelte a dánok előnyét a 18. percben, ekkor az ETO edzője, Ambros Martín időt kért. Ám a vendégcsapat nagyszerűen játszott, és tartotta az egy-két gólos előnyét. A hazaiak is nagyot harcoltak, az előző meccsen visszatérő

A skandinávok kiválóan védekeztek, a világbajnoki bronzérmes dán válogatott kapus, Althea Reinhardt is több fontos védést mutatott be.

A második játékrész elején megint döntetlen lett az állás Kari Brattset gólja révén, ám a vendégcsapat gyorsan kétgólosra növelte előnyét (13-15). A győriek futottak az eredmény után, miközben kettős emberelőnyből nem tudtak gólt szerezni. A 43. percben Nze Minko góljával kiegyenlített a hazai gárda (19-19), a francia irányító három perccel később megint gól szerzett, és ezzel a Győr újra átvette a vezetést (21-20) – a győriek francia kapusa, Laura Glauser kiváló védéseinek is köszönhetően.

A győri Linn Blohm (balra) és Veronica Kristiansen (jobbra), valamint Larissa Nüsser (középen), a dán csapat játékosa a női kézilabda Bajnokok Ligája 11. fordulójában játszott Győri Audi ETO KC–Odense HB mérkőzésen a győri Audi Arénában 2022. január 23-án. MTI/Krizsán Csaba

Az 52. percben Höjlund törte meg az ötperces odensei gólcsendet, és ezzel megint két góllal vezettek a vendégek (21-23). Két percen belül sikerült a Győrnek újra kiegyenlítenie Schatzl Nadine és Crina Pintea gólja révén (23-23). Nze Minko a védelemben is remekelt, fontos blokkot mutatott be, míg Glauser is nagyszerű védésekkel segítette csapatát. Hihetetlen izgalmas és fordulatos hajrá következett. Faluvégi Dorottya két perc alatt kétszer vette be az ellenfél kapuját, és vezetéshez juttatta csapatát az 57. percben (25-24).

Linn Blohm mindössze kétszer volt eredményes ezen a meccsen, de mindkét gólja a sorsdöntő percekben született. A svéd válogatott beálló 100 másodperccel a vége előtt szerzett góljával megint előnybe került a Győr (26-25), ám az 59. percben Höjlund hatalmas góllal kiegyenlített, a balátlövő a kilencedik gólját szerezte (26-26).

A vendéglátók támadtak, és edzőjük, Ambros Martín időt kért 36 másodperccel a találkozó vége előtt. Bejött!

A diadalhoz az is kellett, hogy hét másodperccel a mérkőzés lezárta előtt Nze Minko kiválóan sáncolta a meccsen végig remeklő Höjlund lövését, így azt Glauser könnyen védte.

Ambros Martín, a győri csapat vezetőedzője (középen) a női kézilabda Bajnokok Ligája 11. fordulójában játszott Győri Audi ETO KC és a dán Odense HB mérkőzésen a győri Audi Arénában 2022. január 23-án. MTI/Krizsán Csaba

Ezzel a Győr megszerezte sorozatban a tizenegyedik győzelmét a Bajnokok Ligája jelenlegi kiírásában, az egyetlen együttes a 16 csapatos BL-mezőnyben, amely hibátlan mérleggel büszkélkedhet. Érdekesség, hogy ebben a BL-évadban először szerzett 30 gólnál kevesebbet az ETO. Ezúttal a harciasság is kellett a győzelemhez.

A csoport másik mai mérkőzésén az orosz CSZKA Moszkva idegenben 32-23 legyőzte a svéd IK Sävehof csapatát.

„Ez egy kemény meccs volt, nyolc napon belül a harmadik mérkőzésünkön szerepeltünk a Bajnokok Ligájában. Tudtuk, hogy nehéz lesz játszani a dán bajnokság éllovasa ellen. Az Odense teher nélkül, nagyszerűen kézilabdázott, megnehezítette a dolgunkat, rendkívüli teljesítményt kellett nyújtanunk. De ez a realitás, a BL-ben erős ellenfelek ellen kell teljesíteni kiélezett találkozókon. Megmutattuk, hogy megvan a csapatban a küzdőszellem, és a harciasság hozta meg a két pontot. Ám a meccs néhány szakaszában hátrányban nagyon gyorsan akartunk gólt szerezni, ekkor le kellett nyugodnunk a nagy rohanás közepette. Tanulnunk kell ezekből a szituációkból, nyugodtabban kell befejezni a támadásokat a jövőben egy ilyen kiélezett mérkőzésen. Elismerésem az ellenfélnek, ezzel a játékkal nem érdemelt vereséget” – értékelt a Győri Audi ETO KC vezetőedzője, Ambros Martín a találkozó után a Sport TV-nek.

A győztes győri csapat játékosai ünnepelnek a női kézilabda Bajnokok Ligája 11. fordulójában játszott Győri Audi ETO KC–Odense HB mérkőzés után a győri Audi Arénában 2022. január 23-án. MTI/Krizsán Csaba

„Kiváló és izgalmas mérkőzés volt. Szükségünk van az ehhez hasonló meccsekre, ezáltal egyre erősebbekké válunk, egyre jobban kell feszegetni a határainkat, támadásban és védekezésben egyaránt nyomást kell helyeznünk saját magunkra. Ez a találkozó megmutatta, hideg fejjel kell játszanunk. A meccsen mutatott védekezés és küzdőszellem biztonságérzetet adott nekem, emiatt könnyebben tudtam meghozni a döntéseim a kapuban, jobban együtt tudtam élni a játékkal. A legfontosabb, hogy kiválóan együttműködtünk a csapattársaimmal” – nyilatkozta az ETO francia kapusa, a kitűnő formában védő Laura Glauser.

„Rendkívül nehéz találkozó volt, és nagyon örülök, hogy győzelemmel tudtuk befejezni a meccset. Sokat kellett gondolkodnunk, változtatnunk a mérkőzés során, de a kézilabdában nem elég csak gyorsnak, technikásnak és fizikális erősnek lennünk, hanem okosnak is kell lennünk azért, hogy jó döntéseket hozzunk és jól reagáljuk le az ellenfél játékát. Érzem felém áradó bizalmat a csapattársak és a szakmai stáb részéről. Sokáig nem tudtam pályára lépni tétmeccsen, és nagyon akartam bizonyítani, boldoggá tesz, hogy hozzájárulhatok az együttes sikeréhez. A lehető legjobb teljesítményre törekszem” – árulta el a győriek francia irányítója, a mérkőzésen kiválóan játszó Estelle Nze Minko a találkozó után.

KÉZILABDA

NŐI BAJNOKOK LIGÁJA

CSOPORTKÖR, 11. FORDULÓ

B-CSOPORT

GYŐRI AUDI ETO KC–ODENSE HB (dán) 27-26 (12-13)

Győr, Audi Aréna, 3907 néző. Játékvezetők: Davor Loncar, Zoran Loncar (horvátok)

GYŐR: Silje Solberg – Faluvégi D. 2, Rju Un Hi 2, S. Oftedal 5, Brattset 3, V. Kristiansen 3 (1), Schatzl Nadine 2. Csere: Glauser (kapus), Nze Minko 5, Anne M. Hansen 1, Blohm 2, Lukács V., Fodor Cs., Pintea 2, Deszpotovics. Edző: Ambros Martín

ODENSE: Reinhardt – Aambakk 2, Housheer 5, Nüsser 1, Iversen 3, Höjlund 9, Cohrt. Csere: K. Larsen, Aardahl 3, Abbingh 2 (2), Knudsen, Van Wetering 1. Edző: Ulrik Kirkely

Nyitókép: A győztes győri csapat játékosai megköszönik a szurkolást a női kézilabda Bajnokok Ligája 11. fordulójában játszott Győri Audi ETO KC és a dán Odense HB mérkőzés után a győri Audi Arénában 2022. január 23-án. A magyar együttes 27-26-ra nyert. MTI/Krizsán Csaba